Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjscy duchowni chcą karania homoseksualistów

0
Podziel się:

Pomysł zorganizowania referendum w sprawie wprowadzenia kar dla homoseksualistów przedstawił znany rosyjski aktor, były duchowny prawosławny Iwan Ochłobystin.

Rosyjscy duchowni chcą karania homoseksualistów
bEDcppcl

Rzecznik patriarchatu Moskiewskiego uważa, że takie kontakty seksualne między ludźmi powinny zostać wykluczone z rosyjskiego społeczeństwa.

Pomysł zorganizowania referendum w sprawie wprowadzenia kar dla homoseksualistów przedstawił znany rosyjski aktor, były duchowny prawosławny Iwan Ochłobystin. 7 stycznia opublikował on na swoim blogu list otwarty do prezydenta Rosji Władimira Putina. Wnioskuje w nim o wprowadzenie do kodeksu karnego sankcji za stosunki homoseksualne.

W odpowiedzi na tę publikację, głos zabrał rzecznik patriarchatu Moskiewskiego Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej Wsiewołod Czaplin. W jego opinii, kwestię tę należy poddać społecznej debacie i dać wszystkim obywatelom możliwość wypowiedzenia się.

bEDcppcn

Duchowny przekonuje, że homoseksualizm powinien zostać wyeliminowany z życia obywateli Rosji. -_ Jeśli uda się to osiągnąć moralnymi argumentami, to dobrze. Jeśli trzeba włączyć w ten proces prawo, to zapytajmy ludzi, czy są na to gotowi _ - stwierdził Czaplin. Według duchownego, idea referendum w tej sprawie ma poparcie patriarchatu Moskwy.

W Rosji obowiązuje już ustawa nakładająca kary za propagowanie homoseksualizmu wśród nieletnich. Przepis ten jest ostro krytykowany przez obrońców praw człowieka, a także przez Unię Europejską, USA i Radę Europy. Według sondaży opinii publicznej przeprowadzonych w ubiegłym roku, ponad 80 procent Rosjan negatywnie odnosi się do związków homoseksualnych i popiera ostre działania władz.

Czytaj więcej w Money.pl
Soczi zamieniają w twierdzę. Pomaga FBI Amerykańscy specjaliści będą wspierać działania wywiadowcze rosyjskich służb, aby nie dopuścić do zamachów terrorystycznych
Stan wyjątkowy w Rosji. Znaleziono ciała... W czasie oględzin jednego z samochodów, w którym znajdowały się zwłoki, w pobliżu eksplodował ładunek wybuchowy.
Rosyjskie lotniska zagrożone? Nowe wytyczne Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji (Rosawiacja) zaostrzyła środki bezpieczeństwa na wszystkich lotniskach na terytorium Federacji Rosyjskiej.
bEDcppcO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)