Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosjanie zapowiadają ofensywę w sieci

0
Podziel się:

Szef służb specjalnych mówi, że powinny zmienić taktykę w walce z ekstremistami w internecie.

Rosjanie zapowiadają ofensywę w sieci
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Dyrektor rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
Aleksandr Bortnikow oświadczył, że służby specjalne powinny zmienić taktykę walki z ekstremistami w internecie z obronnej na ofensywną.

Bortników mówił o tym podczas zakończonej tego dnia w stolicy Tatarstanu, Kazaniu, dwudniowej międzynarodowej narady szefów służb specjalnych, struktur bezpieczeństwa i organów ochrony prawa współpracujących z FSB. Uczestniczyło w niej 96 delegacji z 63 krajów świata. Było to już 12. takie spotkanie partnerów FSB.

Szef FSB zauważył, że ekstremiści szeroko wykorzystują potencjał sieci do propagowania swojej ideologii, a także werbowania nowych adeptów, zwłaszcza wśród młodzieży. Podkreślił, że służby specjalne, struktury bezpieczeństwa i organy ochrony prawa powinny działać w internecie aktywniej.

_ - Trzeba przechodzić od taktyki wykrywania, rejestrowania i blokowania stron, wykorzystywanych przez ekstremistów w ich działalności, do aktywnej pracy informacyjnej w cyberprzestrzeni _ - powiedział Bortnikow. Praca ta - jak wyjaśnił - _ powinna być ukierunkowana na pokazywanie szkodliwej istoty ideologii terroryzmu oraz demaskowanie prawdziwych celów jego inspiratorów i patronów _.

Jednym z tematów narady były problemy zapewnienia bezpieczeństwa 27. Letniej Uniwersjady w Kazaniu w lipcu tego roku i 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w lutym 2014 roku. Dyskutowano też o przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzeba zmienić politykę ws. islamistów Przykładem wzrostu roli ekstremizmu w Sahelu jest obecne pojmanie nieznanej liczby zakładników w Algierii.
Zagraża nam ekstremizm? Prezydent ostrzega - _ Trzeba uważać z prostym etykietowaniem się nawzajem ekstremą, właśnie w imię wspomnień z tamtych czasów PRL-owskich _- mówił Komorowski.
Opanowali bazę wojskową. Są z Al-Kaidy? Mało znane ugrupowanie dżihadystów, przypuszczalnie powiązane z Al-Kaidą, opanowało dzisiaj po całonocnych walkach bazę obrony przeciwlotniczej syryjskich sił reżimowych koło Aleppo na północy kraju
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)