Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
raport millera
02.08.2011 12:15

Rosjanie o raporcie Millera: "Bezzębny i bezużyteczny"

Znany rosyjski portal Lenta.ru pisze, że Polacy nie wskazali jednoznacznie winnych tragedii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

Międzypaństwowy Komitet Lotniczy ma dziś na konferencji prasowej w Moskwie skomentować raport tak zwanej komisji Millera. Znany rosyjski portal internetowy Lenta.ru zwraca uwagę, że w dokumencie, poświęconym katastrofie smoleńskiej, nie wskazano jednoznacznie, kto jest winny tragedii.

Zdaniem autora publikacji, _ taka decyzja władz oraz reakcja opozycji i mediów pokazała, że spory dotyczące śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego ostatecznie zostały upolitycznione _.

Lenta.ru pisze, że polski raport rządowy okazał się _ bezzębny i bezużyteczny _, a jego autorzy _ chcieli dogodzić wszystkim uczestnikom procesu politycznego _. Autor artykułu uważa, że polski rząd chciał, by część winy została uznana przez stronę polską, przy okazji w związku z raportem zwolnić ze stanowisk kilku ministrów, wskazać na błędy strony rosyjskiej, poczynić ogólne wnioski, pogodzić się i _ jak najszybcie zacząć myśleć o czym ładnym _.

Dalej portal internetowy pisze, że reakcja opozycji była przewidywalna, zaś media oceniły raport różnie w zależnosci od politycznych sympatii. Jednak tylko 30 procent Polaków uznało raport za zadowalający, a niemal połowa z nich stwierdziła, że raport ich nie satysfakcjonuje. Rezultaty te pokazują, że _ w najbliższym czasie rząd będzie musiał przedstawić bardziej zadawalające tłumaczenia swojego stosunku wobec okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem _. O tym, na ile one będą przekonujące, bedzie można przekonać się już niedługo: najbliższe wybory parlamentarne odbęda się 9 października - pisze Lenta.ru.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t95683.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sily;powietrzne;deklaruja;ze;wyciagnely;wnioski;po;katastrofie;smolenskiej,94,0,884574.html) "Wojsko wyciągnęło wnioski po Smoleńsku" Członkowie komisji Jerzego Millera ponad trzy i pół godziny prezentowali dowódcom Sił Powietrznych wnioski i zalecenia, jakie zawiera raport w sprawie katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/200/t153544.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miller;bedzie;rozmawial;z;rosyjskim;ministrem;o;raporcie,251,0,883963.html) Szef komisji spotka się z rosyjskim ministrem Jutro szef MSWiA i równocześnie polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej Jerzy Miller, będzie chciał porozmawiać z rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/202/t153546.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mak;raport;podobny;do;naszego;tylko;wnioski;niezrozumiale,157,0,883357.html) Raport podobny, tylko wnioski niezrozumiałe Polska wersja katastrofy pod Smoleńskiem w dużej mierze jest zbieżna z raportem Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego - uważa przewodniczący Komisji Technicznej MAK Aleksiej Morozow.
Tagi: raport millera, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz