Notowania

Przejdź na
rosja
10.03.2014 09:05

Rosjanie niemile widziani na Ukrainie

Służby graniczne tylko w ciągu ostatniego tygodnia nie przepuściły przez granicę ponad 3,5 tysiąca obywateli Federacji Rosyjskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ukraińskie służby graniczne tylko w ciągu ostatniego tygodnia nie przepuściły przez granicę ponad 3,5 tysiąca obywateli Federacji Rosyjskiej.

W rosyjskich miastach leżących przy granicy z Ukrainą nie widać tłumów Ukraińców. Najczęściej do Rosji wjeżdżają ci, którzy utrzymują się z przygranicznego handlu albo mają rodziny po rosyjskiej stronie. Nikt nie koczuje w pobliżu rosyjskich urzędów. Nie widać też uciekinierów w samochodach wyładowanych dobytkiem.

Rosjanie mieszkający w strefie przygranicznej są jednak przygotowani na taką ewentualność. Zapowiadają, że jeśli będzie taka potrzeba, pomogą swoim sąsiadom. Najważniejsze jednak - ich zdaniem - że nie doszło do wojny.

Ukraińcy na razie nie spieszą się z ucieczką na rosyjską stronę. Jedynie służby graniczne Ukrainy zaostrzyły kontrolę. Nieoficjalnie wiadomo, że nowe władze w Kijowie nie chcą, aby do wschodnich regionów wjeżdżali prowokatorzy z Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
FT: Nowa zimna wojna uderzy w Rosję Dziennik argumentuje, że Zachód dysponuje poważną bronią w relacjach z Rosją, a jest nią groźba zaostrzenia sankcji.
Coraz częstsze porwania na Krymie W Bachczyseraju porwany został dowódca ukraińskiej jednostki wojskowej w tym miescie Władimir Sadowik.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz