Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosjanie chcą walczyć po stronie donieckich separatystów

0
Podziel się:

Służby USA udowadniają, że na terytorium Rosji znajdują się obozy szkoleniowe dla separatystów.

Rosjanie chcą walczyć po stronie donieckich separatystów
(PAP/EPA)

Niezależne media od dawna informują o najemnikach z Rosji, którzy zaciągają się do oddziałów samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. Według dziennikarzy _ Nowej Gaziety _ kilkudziesięciu z nich zostało zabitych, a ich pogrzeby odbyły się w tajemnicy.

Z publikacji rosyjskich, niezależnych mediów wynika że do oddziałów separatystów zaciągają się ludzie z różnych regionów Rosji. Najczęściej mający już wojskowe doświadczenie.

-_ To żadna tajemnica, że są ludzie którzy chcą wspierać sąsiadów z Donbasu _ - mówi emerytowany oficer oddziału specjalnego _ Alfa _ Siergiej Gonczarow.

-_ Ukrywanie, że Rosjanie dobrowolnie przekraczają granicę i zaciągają się do oddziałów najemników byłoby bezcelowe, bo tak rzeczywiście jest _ - dodaje były komandos. W opinii eksperta - nie są to osoby będące w czynnej służbie wojskowej.

-_ Nikt im na to nie pozwoli i nikt też nie wyda im oficjalnie rozkazu, ponieważ wzięcie takiego żołnierza do niewoli skończyłoby się międzynarodowym skandalem dla Rosji _ - dodaje Gonczerow.

Zobacz, jak wygląda sytuacja na Ukrainie:

Tymczasem strona ukraińska przekonuje, że w werbunek zaangażowane są rosyjskie struktury wojskowe. Natomiast służby USA udowadniają, że na terytorium Rosji znajdują się obozy szkoleniowe dla separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści zajęli koszary na Ukrainie Żołnierze ukraińscy obronili magazyny, stołówkę oraz plac. W ręce napastników wpadły dwa samochody ciężarowe i cześć terytorium.
W Doniecku trwają walki. Strzały na dworcu Świadkowie mówią o jednej osobie zabitej. Moskwa apeluje do Ukrainy o _ powstrzymanie operacji przeciw własnemu narodowi _.
Najemnicy z USA wspierają ukraińską armię Niemiecki tabloid, powołując się na BND, twierdzi, że służby amerykańskie potwierdziły nieoficjalnie tajne operacje elitarnego oddziału na Ukrainie.
Putin będzie się zbroił. Rosja zagrożona Rosja odczuwa jako zagrożenie _ bezprecedensowy wzrost aktywności sił USA i NATO w krajach wschodniej i środkowej Europy _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)