Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja zmienia stanowisko w sprawie wraku?

0
Podziel się:

"Rosjanie są nieobliczalni". Rozmowy wyglądają teraz inaczej niż kilka miesięcy temu.

Rosja zmienia stanowisko w sprawie wraku?
(PAP/Wojciech Pacewicz)

Rosjanie zmieniają ton wypowiedzi w sprawie zwrotu wraku tupolewa. Taką opinię na antenie radiowej Jedynki wyraził prezydencki doradca profesor Roman Kuźniar. W jego ocenie wpływ na to miały ostatnie zabiegi dyplomatyczne ministra Sikorskiego.

- _ Stanowisko jakie zajęli Rosjanie w trakcie wizyty było spowodowane obawą, że istotnie sprawa może zostać przeniesiona na poziom UE. W tej chwili trudno powiedzieć, co zdecyduje Polska, czy podtrzyma wniosek, czy się wycofamy. Niewątpliwie Rosjanie zrobili krok w tył, język jest zupełnie inny niż kilka miesięcy wcześniej _ - podkreśla Kuźniar.

Profesor Roman Kuźniar zastrzegł, że Rosjanie są nieobliczalni, więc trudno wyrokować czy jesteśmy bliżsi otrzymania wraku samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

Prezydencki doradca ds. międzynarodowych skrytykował opozycję za komentarze po wizycie Radosława Sikorskiego w Moskwie. Roman Kuźniar powiedział, że niektóre wypowiedzi świadczą o braku zrozumienia na czym polega dyplomacja.

Czytaj więcej w Money.pl
Co z wrakiem Tupolewa? Sikorski po rozmowach _ Bardzo wiele spraw udało się rozwiązać, ale w stosunkach polsko-rosyjskich są też trudne kwestie _.
To będzie trudna rozmowa. Sikorski w Rosji Dziś Radosław Sikorski spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.
Kto dzwonił z telefonu Lecha Kaczyńskiego Śledczy chcą porównać rosyjski billing z wykazem rozmów, uzyskanym od polskiego operatora.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)