Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
05.05.2014 08:50

Rosja zaskarży Kijów do Strasburga

Moskwa twierdzi, że ukraińskie władze odpowiadają za masowe morderstwa ludności cywilnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Skargę do sądu w Strasburgu przygotowuje Izba Społeczna Federacji Rosyjskiej. Moskwa twierdzi, że ukraińskie władze odpowiadają za _ masowe morderstwa ludności cywilnej w Odessie i innych miastach Ukrainy _.

Dziennik _ Izwiestia _ pisze, że deputowani Izby Społecznej są oburzeni łamaniem praw człowieka na Ukrainie. Inicjatorem wniosku jest obrońca praw człowieka Gieorgij Fiodorow.

_ Izwiestia _ donosi, że to nie jedyna inicjatywa w tej sprawie. Podobny wniosek przygotowują rosyjscy internauci. Pod dokumentem zamieszczonym w sieci podpisało się około 2 tysięcy osób, w tym mieszkańcy: Rosji, Niemiec, Włoch i Grecji.

Tymczasem część deputowanych Dumy Państwowej rozważa możliwość postawienia kijowskich władz przed Trybunałem Wojennym w Hadze.

W opinii wiceprzewodniczącego komisji do spraw organizacji społecznych Michaiła Markiełowa, wydarzenia w południowo - wschodnich regionach Ukrainy świadczą o zbrodniczej działalności władz w Kijowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Okrągły stół pod egidą OBWE? Co na to Putin? W czasie rozmów Burkhaltera i Putina "ma być omawiane przede wszystkim zorganizowanie okrągłych stołów, pod patronatem OBWE.
Separatyści wzięli kolejnych zakładników Jeden z nich zdołał uciec. Pozostałych bojówkarze przewieźli do okupowanego budynku rady obwodowej w Doniecku.
Milicja zwalnia prorosyjskich separatystów w Odessie Domagali się tego demonstranci, którzy dziś napadli na tamtejszy komisariat.
Sikorski mówi już o wojnie. "Leje się krew" - _ Na Ukrainie użyto zaawansowanej broni. Słowo "wojna" zaczyna być w tym przypadku uprawnione. Należy pamiętać, że ten kryzys może się jeszcze znacznie pogłębić _- powiedział Radosław Sikorski.
Tagi: wojna na ukrainie, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz