Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja żąda uwolnienia dwóch dziennikarzy

0
Podziel się:

Rosja zażądała w sobotę od ukraińskich władz uwolnienia dwóch
dziennikarzy rosyjskiej telewizji Zwiezda aresztowanych na punkcie kontroli na wschodzie Ukrainy.

Rosja żąda uwolnienia dwóch dziennikarzy
(Flickr/World Economic Forum)

Rosja zażądała od ukraińskich władz uwolnienia dwóch dziennikarzy rosyjskiej telewizji Zwiezda aresztowanych na punkcie kontroli na wschodzie Ukrainy i przetrzymywanych przez ukraińskie służby bezpieczeństwa.

_ Żądamy od Kijowa podjęcia niezbędnych kroków, aby bez żadnych warunków uwolniono rosyjskich obywateli _ - głosi oświadczenie rosyjskiego MSZ. Resort wezwał też ukraińskie władze do _ zaprzestania nielegalnych działań wobec rosyjskich i zagranicznych dziennikarzy i zagwarantowania im bezpiecznych warunków działalności zawodowej _.

Także rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu polecił _ podjęcie wszelkich kroków prawnych _, aby doprowadzić do uwolnienia obu mężczyzn.

Kierownictwo telewizji Zwiezda, należącej do rosyjskiego ministerstwa obrony, poinformowało, że dziennikarze zostali zakuci w kajdanki i zatrzymani w piątek w punkcie kontrolnym niedaleko Słowiańska, bastionu separatystów w obwodzie donieckim; następnie zostali umieszczeni na pokładzie śmigłowca.

W sobotę ukraińska Gwardia Narodowa wyjaśniła, że dziennikarze są _ podejrzewani o zbieranie informacji _ na temat punktu kontrolnego i zostali przekazani Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Według Gwardii Narodowej obaj mężczyźni mieli przy sobie akredytacje wydane przez samozwańczą Doniecką Republikę Ludową.

Według agencji Interfax-Ukraina zatrzymani pracownicy stacji telewizyjnej to operator i dźwiękowiec, którzy oficjalnie wjechali na terytorium Ukrainy, aby relacjonować sobotnie zaprzysiężenia prezydenta Petra Poroszenki. (PAP)

Czytaj więcej w Money.pl
Zaprzysiężenie Poroszenki. Relacja w Rosji Wszystkie kontrolowane przez państwo stacje telewizyjne w Rosji zrelacjonowały uroczystość zaprzysiężenia prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.
Sikorski: "Putin zmusił Zachód do decyzji" - _ To co wydarzyło się na Ukrainie kończy pewną epokę _ - mówi szef MSZ Radosław Sikorski.
Putin spotka się w cztery oczy z Poroszenką? Okazją są obchody 70. rocznicy D-Day w Normandii, największej operacji desantowej aliantów podczas II wojnie światowej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)