Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
porozumienie na ukrainie
22.02.2014 18:53

Rosja wzywa do położenia kresu awanturnictwu bojówkarzy

Rosyjskie MSZ podało, że Ławrow wyraził jak największe zaniepokojenie z powodu niedotrzymywania porozumienia z 21 lutego przez jego sygnatariuszy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Rosja wezwała Niemcy, Polskę i Francję do wywarcia wpływu na opozycję na Ukrainie, by doprowadziła do niezwłocznego wprowadzenia w życie porozumienia z ukraińskim prezydentem i położenia kresu awanturnictwu bojówkarzy.

Apel ten sformułował minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej Siergiej Ławrow, który odbył rozmowy telefoniczne z szefami dyplomacji Niemiec, Polski i Francji - Frankiem-Walterem Steinmeierem, Radosławem Sikorskim i Laurentem Fabiusem. O ich przebiegu poinformowało MSZ FR na swojej stronie internetowej.

Rosyjskie MSZ podało, że Ławrow wyraził _ jak największe zaniepokojenie _ z powodu niedotrzymywania porozumienia z 21 lutego przez jego sygnatariuszy.

_ - Rosyjski minister stanowczo wezwał Niemcy, Polskę i Francję - jako kraje, które aktywnie forsowały i zaświadczyły swoimi podpisami porozumienie z 21 lutego - by użyły swojego wpływu na opozycję, aby zapewnić niezwłoczne wprowadzenie w życie postanowień porozumienia i położenie kresu awanturnictwu bojówkarzy _ - przekazało MSZ Rosji.

Według MSZ FR _ opozycja nie tylko nie wypełniła żadnego ze swoich zobowiązań, ale wysuwa coraz to nowsze żądania, idąc na smyczy uzbrojonych ekstremistów i pałkarzy, których działania stanowią bezpośrednie zagrożenie dla suwerenności i ustroju konstytucyjnego Ukrainy _.

_ Już czas, by przestać wprowadzać w błąd światową opinię publiczną i udawać, że dzisiejszy Majdan rzekomo reprezentuje interesy narodu ukraińskiego _ - głosi oświadczenie ministerstwa.

MSZ Rosji poinformowało, że Steinmeier, Sikorski i Fabius _ podzielili zaniepokojenie strony rosyjskiej, przyznali, że opozycja nie wypełnia swojej części zobowiązań i obiecali pilne podjęcie dodatkowych kroków w celu wdrożenia osiągniętych porozumień _.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski dyplomata w spotkaniu na szczycie Nadzwyczajne spotkanie Sikorskiego, Ławrowa i Ban Ki Moona.
Delegacja europarlamentu jedzie do Kijowa W skład delegacji, która dotrze do stolicy Ukrainy wieczorem, wchodzi dwunastu europosłów ze wszystkich grup politycznych w Parlamencie Europejskim, w tym czterech polskich eurodeputowanych.
Ławrow apeluje do UE. Potępia radykałów Minister spraw zagranicznych Rosji zapewnia, że nadal będzie gotowy udzielać Ukraińcom na ich prośby poparcia w normalizacji sytuacji.
Tagi: porozumienie na ukrainie, ławrow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz