Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja wyśle armię do Syrii? Jest propozycja

0
Podziel się:

Moskwa jest gotowa wziąć udział w ochronie obiektów, w których
będzie niszczona syryjska broń chemiczna.

Rosja wyśle armię do Syrii? Jest propozycja
(SIPA/East News)

Rosja jest gotowa wziąć udział w ochronie obiektów, w których będzie niszczona syryjska broń chemiczna - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow.

_ - Kiedy proces likwidacji broni chemicznej przejdzie w fazę praktyczną, niezbędne będzie zapewnienie bezpieczeństwa obiektów, w których będzie ona niszczona. Strona rosyjska jest gotowa wziąć udział w ochronie tych obiektów _ - powiedział Riabkow.

Dodał, że Rosja w tej sprawie liczy na poparcie państw należących do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ODKB) i nie wyklucza ich udziału w ochronie tych obiektów. ODKB tworzą: Rosja, Białoruś, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i Armenia, status obserwatora ma Serbia.

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow i amerykański sekretarz stanu John Kerry osiągnęli 14 września w Genewie porozumienie w sprawie zabezpieczenia, a następnie zniszczenia syryjskiej broni chemicznej do połowy 2014 roku.

Od 14 października Syrię zacznie obowiązywać międzynarodowa Konwencja o zakazie broni chemicznej, a w połowie listopada zaczną pracę w Syrii eksperci Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW).

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m219681.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/assad;nie;wyklucza;ze;usa;jednak;uderza;na;syrie,13,0,1389325.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Amerykanie uderzą na Syrię? Asad ujawnia Według jego zapewnień Damaszek ma zeznania rebeliantów świadczące, że to oni użyli w walkach w Syrii broni chemicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/m283920.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rowhani;chce;rychlego;porozumienia;w;sprawie;atomu,214,0,1389270.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Prezydent Iranu chce się dogadać z USA Hasan Rowhani oświadczył w wywiadzie dla dziennika _ Washington Post _, że chce zawarcia porozumienia w sprawie programu nuklearnego w ciągu 3-6 miesięcy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/250/m283898.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/komorowski;oskarza;mocarstwa;syria;obnazyla;nieskutecznosc;onz,211,0,1389267.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Komorowski oskarża mocarstwa. "Syria obnażyła nieskuteczność ONZ" Prezydent domaga się głębokiej reformy organizacji. _ Polska może być przykładem dla całego świata _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)