Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: więzienie dla ekologa za krytykę Soczi

0
Podziel się:

Ekolog pracował nad raportem, który miał wykazać niekorzystny wpływ na środowisko przygotowań do igrzysk.

Rosja: więzienie dla ekologa za krytykę Soczi
(Olympictorch2014.com/AP/FOTOLINK/East News)

Sąd w Krasnodarze podtrzymał w postępowaniu apelacyjnym zamianę wyroku trzech lat więzienia w zawieszeniu na karę bezwzględnego więzienia dla rosyjskiego ekologa monitorującego zagrożenia dla środowiska podczas przygotowań do zimowych igrzysk w Soczi.

W 2012 roku Jewgienij Witiszko został skazany wraz z innym ekologiem na trzy lata więzienia w zawieszeniu za pomalowanie sprayem ogrodzenia wzniesionego nielegalnie w lesie wokół rezydencji gubernatora Kraju Krasnodarskiego.

_ Spodziewaliśmy się tego _ - powiedział agencji AP adwokat Witiszki, Aleksandr Popkow. Według niego wyrok potwierdza przypuszczenia, że Witiszko jest _ ścigany za swoją działalność _. Kara dla Witiszki została zamieniona na bezwzględne więzienie pod koniec 2013 roku; sąd ocenił wówczas, że ekolog nie respektował warunków zawieszenia kary. W środę sąd odrzucił jego apelację.

Ekolog pracował nad raportem, który miał wykazać niekorzystny wpływ na środowisko przygotowań do igrzysk w Soczi. Na kilka dni przed otwarciem igrzysk Witiszko został ponadto skazany na 15 dni aresztu za chuligaństwo; zarzucano mu przeklinanie w miejscu publicznym.

Od listopada w areszcie umieszczono co najmniej sześciu aktywistów organizacji, w której działał Witiszko. Skazany wraz z Witiszką ekolog, Suren Gazarian, w ubiegłym roku uzyskał azyl polityczny w Estonii.

Czytaj więcej w Money.pl
Stan wyjątkowy w Rosji. Znaleziono ciała... W czasie oględzin jednego z samochodów, w którym znajdowały się zwłoki, w pobliżu eksplodował ładunek wybuchowy.
Pussy Riot chcą ubiegać się o miejsce w Dumie Wybory odbędą się najpewniej we wrześniu, chociaż konkretnej daty jeszcze nie ustalono.
To świadczy, co Amerykanie myślą o Ukrainie Zachód zrobił Rosji królewski prezent - ocenia _ Kommiersant _, komentując upublicznione na YouTube nagrania rozmowy wysłanniczki USA na Ukrainę z ambasadorem USA w Kijowie.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)