Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja walczy z ekstremistami. Pościgi, zatrzymania, ofiary śmiertelne

0
Podziel się:

Dwie ofiary śmiertelne, pięciu zatrzymanych, pościgi i strzelaniny - to bilans wczorajszych akcji w rejonie Północnego Kaukazu.

Rosja walczy z ekstremistami. Pościgi, zatrzymania, ofiary śmiertelne
(sermarr erGuiri/CC BY 2.0/Flickr)

Rosyjskie siły bezpieczeństwa zabiły wczoraj w Dagestanie dwóch domniemanych ekstremistów - podała dziś agencja Interfax, powołując się na źródło w organach ścigania w tej republice na rosyjskim Północnym Kaukazie.

Do potyczki między funkcjonariuszami sił bezpieczeństwa i rebeliantami doszło w rejonie Kiziljurtu, około 60 km na północny zachód od Machaczkały, stolicy Dagestanu.

Również wczoraj siły federalne zatrzymały w Nalczyku pięciu członków nielegalnej formacji zbrojnej. Poinformował o tym Narodowy Komitet Antyterrorystyczny (NAK). Nalczyk, to stolica Kabardo-Bałkarii, innej niespokojnej republiki na Północnym Kaukazie.

NAK nie przekazał żadnych szczegółów. Poinformował jedynie, że przy zatrzymanych znaleziono materiały wybuchowe o sile około 2 kg trotylu.

Także wczoraj w rejonie Baksanu, innego miasta w Kabardo-Bałkarii, niezidentyfikowani bojownicy zaatakowali posterunek policji drogowej. Funkcjonariusze odparli atak. Trwa pościg za napastnikami.

Nalczyk i Baksan położone są w odległości około 320 km od Soczi, stolicy rozpoczynających się za niespełna cztery tygodnie 22. Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja chce wzmocnić obecność na Kaukazie Prezydent Władimir Putin zapewnił też, że Armenia zyska na wejściu do struktur integracyjnych kierowanych przez Rosję.
Zaapelował o udaremnienie igrzysk w Soczi Doku Umarow, wróg numer jeden Kremla zaapelował do islamskich bojowników, by nie dopuścili do przeprowadzenia igrzysk na, jak się wyraził, _ szczątkach wielu zabitych przez Rosję muzułmanów. _
Sześciu terrorystów wpadło w ręce policji Zatrzymano sześciu mężczyzn podejrzanych o zorganizowanie grudniowego zamachu bombowego w Piatigorsku, w Kraju Stawropolskim.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)