Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Ukraińcy proszą o azyl

0
Podziel się:

Liczba ostatnich starć między ukraińskimi siłami antyterrorystycznymi a separatystami na wschodzie wzrosła do 181 osób.

Rosja: Ukraińcy proszą o azyl
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Rosyjskie służby nie sprecyzowały, ile wniosków spośród 4 tysięcy złożonych rozpatrzono pozytywnie, jednak w kwietniu informowano, że Ukraina jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o liczbę wniosków o azyl w Rosji.

Romodanowski dodał, że sytuacja jest szczególnie napięta w regionach Rosji położonych przy granicy z Ukrainą, które zmagają się z napływem emigrantów uciekających przed walkami między prorosyjskimi separatystami a ukraińskimi wojskami rządowymi.

W poniedziałek rosyjskie władze przedłożyły w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji, w której poruszono m.in. kwestię utworzenia korytarzy humanitarnych na wschodzie Ukrainy. Miałyby one umożliwić cywilom opuszczenie stref walk i dostarczenie tam pomocy humanitarnej.

Pełniący obowiązki prokuratora generalnego Ukrainy Ołeh Machnicki poinformował we wtorek, że liczba starć między ukraińskimi siłami antyterrorystycznymi a separatystami na wschodzie wzrosła do 181 osób.

O przebiegu _ intensywnej fazy operacji antyterrorystycznej _ informował tego dnia także szef MSW Ukrainy Arsen Awakow. Zaapelował, by mieszkańcy Słowiańska, Kramatorska i okolicznych miejscowości _ unikali ryzyka, pozostawali w domach i nie zbliżali się do miejsc skupienia terrorystów _.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/m299467.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kryzys;na;ukrainie;arsenij;jaceniuk;wyklucza;dwustronne;rozmowy;z;rosja,10,0,1542154.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Jaceniuk o dwustronnych rozmowach z Rosją Premier oświadczył, że w ostatnim czasie sytuacja w objętych protestami prorosyjskich separatystów obwodach donieckim i ługańskim zmienia się na lepsze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/m203238.jpg ) ] (http://zmieniacunie.money.pl/gaz;z;rosji;ukraina;nie;godzi;sie;na;system;przedplat,246,0,1541366.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraina podjęła decyzję ws. przedpłat za gaz Rosja nie przejawia gotowości do uregulowania sprawy dostaw gazu na Ukrainę i do państw UE, odmawia, m.in. rozmowy o cenach - powiadomił Jaceniuk w liście do Komisji Europejskiej i liderów państw UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/m74944.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosja;mozemy;obnizyc;ceny;gazu;dla;ukrainy;jest;warunek,89,0,1537625.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosja: możemy obniżyć ceny gazu, ale... Gazprom wystawił ukraińskiemu Naftohazowi wstępny rachunek za dostawy gazu w czerwcu na kwotę 1,66 mld dolarów, która ma zostać zapłacona z góry do 2 czerwca.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)