Notowania

wojna w syrii
08.03.2013 14:53

Rosja ujawnia, co z poparciem dla Asada

Rosja absolutnie nie zwróci się do prezydenta, by ustąpił ze stanowiska i otworzył w ten sposób drogę do zakończenia krwawej wojny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Rosja _ absolutnie nie _ zwróci się do prezydenta Syrii Baszara el-Asada, by ustąpił ze stanowiska i otworzył w ten sposób drogę do zakończenia krwawej wojny domowej - głosi opublikowana wypowiedź rosyjskiego szefa MSZ Siergieja Ławrowa.

Zapytany przez BBC, czy istnieje szansa, by Rosja powiedziała Asadowi, że powinien ustąpić dla osiągnięcia porozumienia pokojowego, Ławrow odparł: _ Absolutnie nie. Wiecie, że nie wdajemy się w grę ze zmianą reżymu _.

_ Jesteśmy przeciwni wtrącaniu się w konflikty wewnętrzne. I takie jest nasze stanowisko, co nie powinno dla nikogo stanowić niespodzianki _ - czytamy w angielskojęzycznym tekście wypowiedzi Ławrowa, zamieszczonym na stronie internetowej MSZ.

Jak przypomniał szef rosyjskiej dyplomacji, Asad wielokrotnie powtarzał, że nie zamierza ustępować. _ Wszyscy, którzy się z nim zetknęli, wiedzą, że nie blefuje i że jest gotów dyskutować na każdy temat - z Syryjczykami _ - zaznaczył.

Jako stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ Rosja zawetowała trzy kolejne projekty jej rezolucji, wzywające Asada pod groźbą międzynarodowych sankcji do zaprzestania aktów przemocy i podjęcia rozmów z opozycją.

Zdaniem Ławrowa istnieją oznaki, że obie strony konfliktu uelastyczniły swe stanowiska. _ Jestem zadowolony, że najnowsze dyskusje i najnowsze gesty ze strony opozycji oraz oświadczenia tych, którzy popierają opozycję, wskazują, iż będą oni gotowi do rozpoczęcia rozmów z jakimś zespołem negocjacyjnym bez proszenia prezydenta Asada, by ustąpił _ - powiedział rosyjski minister.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaskakujące odkrycie w Syrii. Szpiegowali? Władze państwowe Syrii poinformowały dzisiaj, że na jej terytorium wykryto utajniony izraelski sprzęt szpiegowski.
ONZ żąda uwolnienia swoich żołnierzy Obserwatorzy realizowali misję zaopatrzeniową i zostali zatrzymani na Wzgórzach Golan.
Postawili krzyżyk na Asadzie. To przeważy? Kraje arabskie mogą teraz oferować wsparcie militarne rebeliantom walczącym o obalenie prezydenta Syrii.
Tagi: wojna w syrii, asad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz