Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja spisała białą księgę o łamaniu prawa na Ukrainie

0
Podziel się:

Rosja w dokumencie oskarża siły ultranacjonalistyczne, ekstremistyczne i neonazistowskie.

Rosja spisała białą księgę o łamaniu prawa na Ukrainie
(PAP/EPA)

_ Kryzys na Ukrainie zagrozi stabilizacji i pokojowi w Europie, jeśli wspólnota międzynarodowa nie zareaguje w odpowiedni sposób na masowe łamanie prawa w tym kraju _ - napisało rosyjskie MSZ w opublikowanej tak zwanej białej księdze.

Resort dyplomacji Rosji zamieścił w niej listę przypadków - jak twierdzi - masowego łamania na Ukrainie praw człowieka, popełnionych w okresie od końca listopada 2013 do końca marca 2014 roku przez _ siły ultranacjonalistyczne, ekstremistyczne i neonazistowskie _.

_ Konsekwencje dla pokoju, stabilizacji i rozwoju demokratycznego Europy mogą być tak niszczące, że absolutnie trzeba położyć kres przemocy. Lista ta pozwala stwierdzić, że naruszenia prawa mają charakter masowy _ - napisało MSZ we wprowadzeniu do 80-stronicowego raportu, apelując o bezstronną reakcję międzynarodową.

Rosyjskie MSZ informuje, że w białej księdze znajdują się materiały informacyjne rosyjskich, ukraińskich i zachodnich środków masowego przekazu, oświadczenia przedstawicieli obecnych kijowskich władz i ich stronników, naocznych świadków, a także relacje i wywiady z miejsc zdarzeń zebrane przez rosyjskie organizacje pozarządowe.

_ Głównym celem białej księgi jest zwrócenia uwagi wspólnoty międzynarodowej i głównych struktur międzynarodowych na masowe fakty naruszania prawa na Ukrainie _ - podkreśla rosyjskie MSZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk ostro o sytuacji na Ukrainie: To wojna! Czy jest jeszcze miejsce na inicjatywy dyplomatyczne? Premier odpowiada.
Uwolnieni obserwatorzy OBWE w Doniecku _ Hybrydowa wojna _ przeciwko Ukrainie, nękanie, wysyłanie różnych kryminalistów, czy nawet formacji zbrojnych na Ukrainę w ogóle nie powinno mieć miejsca - twierdzi Radosław Sikorski.
Białoruś reaguje na wydarzenia w Odessie _ Szczególne zaniepokojenie budzą tragicznie wydarzenia w Odessie, które doprowadziły do licznych ofiar w ludziach _ - pisze MSZ.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)