Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
05.03.2014 12:24

Rosja ściga szefa ukraińskiego Prawego Sektora

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wysłał międzynarodowy list gończy za Dmytrem Jaroszem, liderem skrajnie nacjonalistycznego ukraińskiego ruchu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(alex-and-r/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wysłał międzynarodowy list gończy za Dmytrem Jaroszem, liderem skrajnie nacjonalistycznego ukraińskiego ruchu Prawy Sektor - podało radio Echo Moskwy. Wcześniej informowano, że przeciw Jaroszowi wszczęto śledztwo.

Jak mówił rzecznik Komitetu Śledczego FR Władimir Markin, przywódca Prawego Sektora jest oskarżony o publiczne nawoływanie sił antyrosyjskich do ekstremistycznych akcji i terroru na terytorium Rosji.

Na żądanie Prokuratury Generalnej zablokowana została strona Jarosza na popularnym rosyjskim portalu społecznościowym WKontakte.

Prawy Sektor to radykalny ruch zrzeszający różne ukraińskie formacje nacjonalistyczne. Był bardzo aktywny podczas niedawnych protestów na kijowskim Majdanie Niepodległości. Jarosz uważany jest za potencjalnego kandydata na nowego prezydenta Ukrainy.

W sobotę część mediów w Rosji podała, że w profilu Prawego Sektora na portalu WKontakte ukazał się apel Jarosza do przywódcy terrorystów kaukaskich Doku Umarowa o udzielenie poparcia Ukrainie. Prawy Sektor zaprzeczył, jakoby opublikował taki apel.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zamyka banki i sprzedaje walutę Obrona rubla kosztowała Moskwę już ponad 11 mld dolarów. To nie koniec?
Doradca Merkel przeciwny sankcjom Gernot Erler powiedział w wywiadzie dla rozgłośni Deutschlandfunk, że jest przeciwny sankcjom przeciwko Rosji.
Niemcy o cynizmie i dezinformacji Putina Prasa krytycznie ocenia wystąpienie prezydenta Rosji, który na konferencji prasowej w Moskwie próbował uzasadnić politykę swego kraju wobec Ukrainy.
Rosyjski specnaz atakuje Ukraińców Komandosi opanowali dwa ukraińskie dywizjony rakietowe, ale Ławrow nie przyznaje się do rosyjskich żołnierzy.
Tagi: sytuacja na ukrainie, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz