Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja rezygnuje z procedury TIR

0
Podziel się:

Służba Celna Rosji krok swój tłumaczy nieprzejrzystym schematem pracy Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników i jego zamkniętym charakterem.

Rosja rezygnuje z procedury TIR
(Ed Yourdon/CC/Flickr)
bEEMNmJh

Federalna Służba Celna Rosji wypowiedziała umowę o współpracy Stowarzyszeniu Międzynarodowych Przewoźników. To oznacza, że Rosja prawdopodobnie zrezygnuje ze stosowania procedury TIR. Upraszczała ona metody pracy na przejściach granicznych i w urzędach celnych w celu skrócenia czasu transportu.

Służba Celna Rosji krok swój tłumaczy _ nieprzejrzystym schematem pracy _ Stowarzyszenia Międzynarodowych Przewoźników i jego _ zamkniętym _ charakterem.

Rosyjska Federalna Służba Celna chce zamiast powszechnie stosowanej książeczki TIR przedkładania przez przewoźników gwarancji bankowych, poręczeń, kaucji pieniężnej lub zastawu towarowego, a także uzgadniania trasy samochodu ciężarowego na terytorium Rosji. Nowe regulacje obowiązywać będą od połowy września.

bEEMNmJj

Według ekspertów nowe rosyjskie procedury uderzą w firmy transportowe w krajach UE zajmujące się transportem na Wschód. Około 20 proc. rynku przewozów do Rosji przypada na przewoźników z Polski.

Moskiewska gazeta _ Wiedomosti _ zwraca uwagę, że _ z powodu działań Służby Celnej, Rosji mogą grozić międzynarodowe sankcje _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja nie sprowadza mięsa wieprzowego Decyzja Moskwy może mieć drugie dno i być wynikiem zatrzymania dyrektora generalnego firmy Urałkalij - rosyjskiego producenta nawozów.
Ukraińska opozycja w Brukseli. Dyskutują o... Ukraińscy opozycjoniści nie mają wątpliwości, że ich kraj musi kontynuować próby zbliżenia z Unią.
Rosjanie zmniejszają produkcję samochodów W pierwszym półroczu tego roku rosyjska fabryka samochodów Uljanowskij Awtomobilnyj Zawod w Uljanowsku (UAZ) zmniejszyła produkcję samochodów o ponad 5 procent.
bEEMNmJK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)