Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja przeciw nowej rezolucji w sprawie Libii

0
Podziel się

Rosja nie udzieli poparcia ewentualnej nowej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Libii, jeśli doprowadzi ona do pogłębienia konfliktu w tym północnoafrykańskim kraju - powiedział we szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Rosja przeciw nowej rezolucji w sprawie Libii
(PAP/EPA)
bEhyyjat

Rosja nie udzieli poparcia ewentualnej nowej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie Libii, jeśli doprowadzi ona do pogłębienia konfliktu w tym północnoafrykańskim kraju - powiedział szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

- _ Jeśli rezolucja doprowadzi do dalszej eskalacji wojny domowej, w tym przez zewnętrzną interwencję, nie będziemy w stanie jej poprzeć _ - oświadczył minister.

Ławrow dodał, że Moskwa może poprzeć ewentualną rezolucję, o ile będzie ona apelować do stron konfliktu _ o rychłe przystąpienie do rozmów na temat przyszłości Libii _.

bEhyyjav

Rosja, stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ z prawem weta, w marcu wstrzymała się od głosu w sprawie rezolucji sankcjonującej międzynarodową operację powietrzną w ochronie libijskiej ludności cywilnej zagrożonej przez reżim Muammara Kadafiego.

Przywódcy państw NATO wykluczają wysłanie wojsk lądowych do Libii, gdzie od lutego trwają walki między powstańcami a oddziałami wiernymi Kadafiemu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t135831.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fischer;niemcy;popelnily;skandaliczny;blad,32,0,798496.html) Fischer: Niemcy popełniły skandaliczny błąd Były minister spraw zagranicznych krytykuje swój kraj i przestrzega, że Niemcy mogą zastygnąć prowincjalizmie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/t129343.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chiny;naloty;na;libie;moga;byc;nielegalne,203,0,803275.html) Chiny: Naloty na Libię mogą być nielegalne Prezydent Hu Jintao przestrzega Sarkozy'ego przed nadmierną ingerencją w sprawy Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t136006.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;nato;w;libii;jak;okupant,16,0,801296.html) Rosja: NATO w Libii jak okupant Dmitrij Rogozin sprzeciwia się interwencji lądowej w Libii wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego.
bEhyyjaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)