Notowania

rosja
13.02.2014 09:55

Rosja: proponuje rezolucję w sprawie Syrii

Siergiej Ławrow dodał, że Rosja sporządziła także propozycję uchwały, dotyczącej walki z terroryzmem w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosja przedstawiła własny projekt rezolucji w sprawie pomocy humanitarnej dla Syrii. Rosyjski minister spraw zagraniczny Siergiej Ławrow poinformował, że Moskwa zaprezentowała go Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

Wcześniej swój projekt przedstawił zespół złożony z krajów zachodnich i arabskich. Siergiej Ławrow dodał, że Rosja sporządziła także propozycję uchwały, dotyczącej _ walki z terroryzmem _ w Syrii. Władze w Damaszku mianem terrorystów określają oddziały opozycji.

Od prawie tygodnia międzynarodowe organizacje prowadzą operację pomocy humanitarnej dla oblężonego syryjskiego Homs. Od tego czasu ewakuowano około tysiąca cywilów. Tym, którzy chcą pozostać w mieście, dostarczana jest pomoc humanitarna.

Operacja była możliwa dzięki porozumieniu stron konfliktu, które zgodziły się na wstrzymanie ognia na kilka dni. Wojna domowa w Syrii trwa już niemal trzy lata. Pochłonęła co najmniej 130 tysięcy ofiar i wygnała z domów niemal 10 milionów osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja: więzienie dla ekologa za krytykę Soczi Ekolog pracował nad raportem, który miał wykazać niekorzystny wpływ na środowisko przygotowań do igrzysk.
Egipt dozbraja się w rosyjski sprzęt wojskowy Minister obrony Egiptu gen. Abd el-Fatah es-Sisi nieoczekiwanie udał się do Moskwy.
Sergiej Ławrow znów ostro atakuje Zachód Zachodni projekt rezolucji ONZ w sprawie dostępu pomocy humanitarnej do Syrii jest jego zdaniem oderwany od rzeczywistości.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz