Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja pod Trybunał. Jaka będzie decyzja?

0
Podziel się:

W opinii holenderskiego rządu rosyjska straż przybrzeżna nie miała prawa wejść na pokład statku znajdującego się na Morzu Barentsa.

Rosja pod Trybunał. Jaka będzie decyzja?
(PAP/EPA)
bFeYTKeZ

Holandia postawiła Rosji ultimatum. Moskwa ma czas do poniedziałku na uregulowanie sytuacji załogi i statku Arctic Sunrise. Jeśli nie, sprawa trafi do Międzynarodowego Trybunału Morskiego w Hamburgu.
W opinii holenderskiego rządu rosyjska straż przybrzeżna nie miała prawa wejść na pokład statku znajdującego się na Morzu Barentsa. Według holenderskich ekspertów, ale również prawników z innych krajów - postawienie działaczom Greenpeace zarzutu piractwa jest absurdem. _ Jeśli w poniedziałek nie będzie decyzji w tej sprawie, zwrócimy się do Trybunału Morskiego _ - cytują rosyjskie media wypowiedź premiera Holandii Marka Rutte.

Tymczasem działacze Greenpeace organizują pikiety w ramach solidarności z trzydziestoma zatrzymanymi członkami załogi Arctic Sunrise. Jak sami przyznają - _ tylko tyle mogą zrobić, aby pomóc kolegom _. - _ Możemy tylko apelowa, prosić i protestować. Musimy jednak wszyscy zdać sobie sprawę z tego, że to nie w sądach decydują się losy naszych kolegów aresztowanych w Murmańsku a w kuluarach wielkiej polityki _ - przekonują ekolodzy z Greenpeace - Rosja.

W obronie aresztowanej trzydziestki wystąpili obrońcy praw człowieka i 11 laureatów pokojowej nagrody Nobla.

bFeYTKfb
Czytaj więcej w Money.pl
Merkel niepokoi się o członków Greenpeace Dziś niemiecka kanclerz rozmawiała z Władimirem Putinem.
Ekolodzy z Greenpeace zostaną w areszcie Sąd podtrzymał decyzje o zastosowaniu wobec Cristiana D'Alessandro z Włoch i Franka Hewetsona z Wielkiej Brytanii środka zapobiegawczego w postaci aresztowania.
Jest decyzja w sprawie ekologów Greenpeace Sąd Obwodowy w Murmańsku oddalił pierwsze dwie skargi zagranicznych aktywistów międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace na decyzje Sądu Rejonowego w tym mieście.
bFeYTKfC
KOMENTARZE
(0)