Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja oburzona profanacją pomników na Ukrainie

0
Podziel się:

Według rosyjskich mediów na Ukrainie zburzono już około 200 pomników Lenina.

Rosja oburzona profanacją pomników na Ukrainie
(PAP/EPA)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej oświadczyło, że na Ukrainie wciąż dochodzi do profanowania pomników. Tym razem posunięto się do natrząsania się z pamięci o żołnierzach, którzy wyzwolili Ukrainę - ocenił resort.

_ W Sumach urządzono wysypisko śmieci przy Wiecznym Ogniu upamiętniającym bohaterów Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. I to w 70. rocznicę wyzwolenia Ukrainy _ - oznajmiło MSZ Rosji.

Sumy to miasto w północno-wschodniej części Ukrainy, przy granicy z Rosją. Natomiast Wielka Wojna Ojczyźniana to ta część II wojny światowej, w której ZSRR walczył po stronie koalicji antyhitlerowskiej (1941-45).

Według rosyjskich mediów na Ukrainie zburzono już około 200 pomników Lenina. Szerokim echem w ostatnich dniach w Rosji odbił się demontaż popiersia feldmarszałka Michaiła Kutuzowa w Brodach koło Lwowa.

Uważana za tubę prezydenta Rosji Władimira Putina wielkonakładowa _ Komsomolskaja Prawda _ napisała nawet, że _ nacjonaliści z Majdanu poszli drogą islamskich fanatyków walczących z pomnikami _. Swój tekst zatytułowała _ Ukraiński taliban _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja: Ten skład odpowiada interesom Zachodu Rząd będzie musiał dołożyć wielu starań, aby uwolnić się od oskarżeń o nacjonalizm i wyznawanie banderowskiej ideologii - wskazuje Rossijskaja Gazieta.
Duma gotowa do dialogu z władzami Ukrainy - Ukraina to dla nas bratnie państwo. Bez względu na to, jak niewygodna i trudna dla nas będzie nowa władza - mówi Leonid Słucki, rosyjski polityk.
Atak na parlament na Krymie. Zamiast ukraińskiej flagi, powiewa rosyjska W centrum Symferopola było słychać wybuchy i wystrzały. Wszędzie pełno milicji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)