Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja nauczy demokracji kraje UE?

0
Podziel się:

Krajom UE dostało się za tłumienie wolności słowa w masowych środkach informacji.

Rosja nauczy demokracji kraje UE?
(gudmd.haralds/CC/Flickr)

Moskwa jest zaniepokojona łamaniem praw człowieka w krajach Unii Europejskiej. Przedstawiciel rosyjskiego MSZ zamierza przedstawić dziś w Brukseli specjalny raport - poinformował rządowy dziennik _ Rossijskaja Gazieta _.

Według rosyjskich dyplomatów w Unii Europejskiej systematycznie obniża się poziom demokracji. W 27 krajach członkowskich coraz częściej odnotowuje się przypadki łamania podstawowych praw człowieka. Eksperci zwracają uwagę na wzrost ksenofobii, rasizm, agresywnego nacjonalizmu oraz łamania praw mniejszości narodowych i emigrantów.

Krajom UE dostało się również za tłumienie wolności słowa w masowych środkach informacji.

Według niezależnych komentatorów raport rosyjskiego MSZ to odpowiedź Moskwy na zarzuty stawiane przez Parlament Europejski. W ich opinii europejskie rezolucje wciąż brzmią bardziej wiarygodnie niż dokumenty przygotowywane w Moskwie.

Czytaj więcej w Money.pl
Kozackie patrole na ulicach. Bez szabel i batów Blisko połowa Rosjan chce, aby ulice rosyjskiej stolicy patrolowali Kozacy. Takie są rezultaty sondażu przeprowadzonego przez Centrum Lewady.
Śnieg sparalizował stolicę. Policja apeluje o... Trzecią dobę śnieg na przemian z deszczem paraliżują ruch w Moskwie. Kłopoty mają także podmoskiewskie lotniska.
Rosja i USA chcą _ postępu w stosunkach _ Prezydenci Rosji i USA wyrazili dziś w rozmowie telefonicznej wolę dokonania postępu w relacjach między Moskwą a Waszyngtonem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)