Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Miedwiediew opowiada się za uwolnieniem członkiń Pussy Riot

0
Podziel się:

Piosenkarki za odśpiewanie "Bogurodzico, przegoń Putina" mają spędzić dwa lata w łagrze.

Rosja: Miedwiediew opowiada się za uwolnieniem członkiń Pussy Riot
(Andrey Stenin/RIA Novosti/EAST NEWS)
bFemdpEB

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew powiedział, że uważa za niepotrzebny dalszy pobyt w więzieniu trzech członkiń zespołu Pussy Riot skazanych na dwa lata łagru. Podkreślił, że wyraża swój osobisty pogląd i nie zamierza wpływać na sąd.

Miedwiediew mówił na ten temat na spotkaniu z działaczami rządzącej partii Jedna Rosja w mieście Penza.

_ - Według mnie wystarczyłby wyrok w zawieszeniu z uwzględnieniem tego czasu, który już spędziły w więzieniu _ - mówił premier o członkiniach punkrockowego zespołu. Wskazał, że kara, którą skazane już odbyły, _ jest jak najbardziej wystarczająca, aby mogły przemyśleć to, co się stało _.

bFemdpED

_ - Ich dalszy pobyt w więzieniu wydaje mi się zbędny _ - ocenił. Podkreślił przy tym, że _ nie chce zajmować miejsca sędziego _.

Jednocześnie Miedwiediew skrytykował akcję Pussy Riot. _ - To, co zrobiły, ich wygląd, i histeria, która po tym nastąpiła, wszystko to, co się wydarzyło przyprawia mnie o mdłości _ - powiedział.

Według agencji Reutera premier mówiąc, że dalszy pobyt artystek w więzieniu nie jest potrzebny, chciał zdystansować się od niepopularnego wyroku, który wywołał protesty zarówno na Zachodzie, jak i wśród rosyjskich obrońców praw człowieka.

Trzy członkinie Pussy Riot, 22-letnia Nadieżda Tołokonnikowa, 24-letnia Maria Alochina i 29-letnia Jekatierina Samucewicz, trafiły do więzienia w marcu. W sierpniu zostały skazane na dwa lata łagru za _ chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną _.

bFemdpEJ

Kobiety były wśród pięciu członkiń zespołu, które w lutym w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela, najważniejszej świątyni prawosławnej Rosji, wykonały utwór _ Bogurodzico, przegoń Putina _. W ich zamyśle akcja była protestem przeciwko powrotowi na Kreml obecnego prezydenta Władimira Putina i poparciu, jakiego w kampanii wyborczej udzielił mu zwierzchnik rosyjskiej Cerkwi Cyryl.

Moskiewski Sąd Miejski zgodził się rozpatrzyć ich skargę apelacyjną. Rozprawa odbędzie się 1 października.

Czytaj więcej w Money.pl
Gani premiera za "modę na Pussy Riot" Petr Neczas powiedział, że że wspieranie skazanych w Rosji członkiń zespołu Pussy Riot, a także dalajlamy jest tylko przejawem mody i szkodzi krajowemu eksportowi.
Sąd znów zajmie się Pussy Riot. Znamy datę Moskiewski Sąd Miejski rozpatrzy skargę apelacyjną trzech członkiń punkrockowej grupy.
Wałęsa pisze do Putina. Szkoda mu dziewczyn Prezes Instytutu im. Lecha Wałęsy, Piotr Gulczyński powiedział dziś, że list jest już gotowy i zostanie jutro przed południem dostarczony do Ambasady Rosji w Warszawie.
bFemdpFe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)