Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja krytykuje NATO za atak na Trypolis

0
Podziel się

Chodzi o bombardowanie, w którym miał zginąć jeden z synów libijskiego dyktatora.

Rosja krytykuje NATO za atak na Trypolis
(gudmd.haralds/CC/Flickr)
bEiJxaLF

Rosyjskie MSZ skrytykowało w niedzielę przeprowadzenie przez NATO ataku powietrznego na cel w Trypolisie, w którym - według libijskich władz - miał zginąć jeden z synów i trzech wnuków libijskiego przywódcy Muammara Kaddafiego.

Według Moskwy atak stanowił nieproporcjonalne użycie siły wykraczające poza mandat Rady Bezpieczeństwa ONZ i podające w poważną wątpliwość zapewnienia Sojuszu Północnoatlantyckiego, który twierdzi, że nie dąży do zabicia Kaddafiego albo członków jego rodziny. Oświadczenie rosyjskiego resortu dyplomacji wzywa do _ natychmiastowego przerwania ognia i politycznego porozumienia _.

Wcześniej przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu Rosji, Konstantin Kosaczow wyraził opinię, że coraz więcej wskazuje na to, iż _ celem antylibijskiej koalicji jest fizyczne wyeliminowanie Kadafiego _. Dodał, że kompletnie nie rozumie _ milczenia prezydentów Stanów Zjednoczonych, Francji oraz przywódców innych zachodnich krajów _.

bEiJxaLH

Z kolei brytyjski premier David Cameron oświadczył, że celem ataków w Libii nie są żadne _ konkretne osoby _. Odmówił jednak komentarza na temat doniesień o śmierci syna Kaddafiego.

Rosja wstrzymała się od głosu w czasie marcowego głosowania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w sprawie wprowadzenia nad Libią zakazu lotów, co faktycznie dało zielone światło dla rozpoczęcia powietrznej operacji w tym kraju.

Rzeczniczka NATO podkreśliła, że informacje o śmierci członków rodziny Kaddafiego w nalocie nie zostały potwierdzone. Zaznaczyła, że celem precyzyjnego nalotu był _ obiekt wojskowy, w oczywisty sposób powiązany z systematycznymi atakami reżimu Kaddafiego na ludność cywilną _.

Libijskie władze podawały, że w nocnym ataku lotnictwa NATO w Trypolisie zginął najmłodszy syn libijskiego dyktatora, Saif al-Arab, oraz trzech wnuków Kadafiego.

bEiJxaLN
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t113525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cameron;nato;nie;atakuje;konkretnych;osob,166,0,821414.html) Cameron: NATO nie atakuje konkretnych osób Brytyjski premier odmówił komentarza w sprawie doniesień o śmierci w bombardowaniu młodszego syna Muammara Kaddafiego, Saifa.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t135301.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/libia;syn;kaddafiego;zginal;w;nalocie;nato,217,0,821209.html) Libia: Syn Kaddafiego zginął w nalocie NATO Saif al-Arab Kaddafi był najmłodszym synem dyktatora.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/1/t138497.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nato;odrzucilo;oferte;kaddafiego;wojna;trwa,92,0,821084.html) NATO odrzuciło ofertę Kaddafiego, wojna trwa Libijski dyktator zaapelował o zawieszenie broni i negocjacje. Sojusz: Potrzebujemy czynów, nie słów.
bEiJxaMi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)