Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja gotowa odłączyć się od światowego internetu

0
Podziel się:

Takie decyzje mają zapaść na przyszłotygodniowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Rosja gotowa odłączyć się od światowego internetu
(World Economic Forum)

Rosja będzie gotowa w każdej chwili odłączyć się od globalnej sieci Internetu. Takie decyzje mają zapaść na przyszłotygodniowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Jak informuje agencja Interfax, chodzi o sytuacje związane z masowymi protestami lub działaniami wojennymi wewnątrz Rosji.

Według dziennika _ Wiedomosti _ - nie chodzi o całkowite wyłączenie Internetu, ale odcięcie rosyjskiego netu od sieci światowej. W ten sposób Moskwa chce zapobiec ewentualnym _ nieprzyjaznym _ działaniom z zewnątrz. Między innymi odcięciu Rosji przez USA od systemu adresów IP. _ _

_ Wiedomosti _ twierdzą, że odłączenie od globalnej sieci nastąpi także w przypadku nadzwyczajnych wydarzeń, do których zaliczono: masowe protesty i działania wojenne wewnątrz kraju. Niewykluczone, że w trakcie posiedzenia Rady Bezpieczeństwa państwo przejmie funkcję administratora domen internetowych. Na razie zajmuje się tym organizacja komercyjna - Koordynacyjne Centrum Domen Narodowych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/171/m310443.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;kontroluje;siec;dla;dobra;internautow,248,0,1561080.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin kontroluje sieć dla "dobra internautów" Prezydent Rosji zapewnił, że nie zamierza ograniczać swobód przysługujących użytkownikom sieci, a wprowadzone restrykcje prawne mają na celu ochronę nieletnich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/m94081.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin;ostrzega;przed;internetem;to;projekt;cia,135,0,1522055.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin ostrzega: internet to projekt CIA Prezydent Rosji powiedział , że sieć powstała jako projekt CIA i _ w ten sposób się rozwija _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/m316758.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/do;luganska;dotarl;drugi;konwoj;z;pomoca;humanitarna;z;rosji,142,0,1617550.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Do Ługańska dotarł drugi biały konwój Pomoc humanitarna z Rosji przeznaczona jest dla mieszkańców zbuntowanego Donbasu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)