Notowania

ławrow
04.06.2014 20:19

Rosja domaga się Trybunału Wojennego dla ukraińskich władz

Analityk z centrum prognoz Rościsław Iszczenko twierdzi, że Moskwa postępuje właściwie, ponieważ w ten sposób może zapobiec ludobójstwu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej już zbiera materiały, aby postawić przed międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze ukraińskich dowódców i polityków. Rosyjscy eksperci cytowani przez agencję RIA Novosti twierdzą, że to może być drugi trybunał norymberski.

Informacje tę potwierdził rzecznik Komitetu Śledczego Władimir Markin. Przypomniał, że powołano specjalny zespół, który zbiera dowody na zbrodnie wojenne w południowo-wschodnich regionach Ukrainy.

Analityk z centrum prognoz Rościsław Iszczenko twierdzi, że Moskwa postępuje właściwie, ponieważ w ten sposób może zapobiec ludobójstwu.

Inny ekspert Bogdan Biespałko nazywa ukraińskie władze _ przestępcami _ i porównuje operację antyterrorystyczną na Ukrainie do _ zbrodni hitlerowskich Niemiec _. W opinii szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa, ukraiński kryzys może stać się _ burzą, która odświeży relacje Rosji z zachodnimi partnerami _.

Jednocześnie dyplomata podkreśla, że we współczesnym świecie niemożliwa jest nowa _ zimna wojna _. Ławrow przekonuje, że Europa nie ma już takiego znaczenia w globalnej polityce jak kiedyś i niemożliwe jest postrzeganie wszystkich wydarzeń wyłącznie z perspektywy Zachodu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ławrow: Kijów musi odwołać wojska Szef MSZ Rosji omówił sytuację na Ukrainie w rozmowie telefonicznej z sekretarzem stanu USA Johnem Kerrym.
Nie zgadza się na rozmowy bez separatystów Siergiej Ławrow zaprzeczył, że miał powiedzieć, iż Rosja nigdy nie uzna niepodległości DRL.
Rosja zaskarży Kijów do Strasburga Moskwa twierdzi, że ukraińskie władze odpowiadają za masowe morderstwa ludności cywilnej.
Tagi: ławrow, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz