Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja chce śledztwa w sprawie "kijowskich snajperów"

0
Podziel się:

Moskwa od dłuższego czasu przekonuje, że za wydarzeniami na kijowskim Majdanie stali prowokatorzy.

Rosja chce śledztwa w sprawie "kijowskich snajperów"
(PAP/EPA)

Rosja chce międzynarodowego śledztwa w sprawie wydarzeń na kijowskim Majdanie. Jak uściślił szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, chodzi o ataki snajperów w trakcie w trakcie _ ukraińskiej rewolucji _.

Moskwa od dłuższego czasu przekonuje, że za wydarzeniami na kijowskim Majdanie stali prowokatorzy. Rosja domaga się od Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przeprowadzenia w tej sprawie międzynarodowego śledztwa. Jak poinformował dziś szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow, śledztwo powinno dotyczyć przed wszystkim zabójstw dokonanych w Kijowie przez snajperów. - _ Świadectw o tak zwanej sprawie snajperów nie uda się już zamieść pod dywan _ - stwierdził rosyjski minister.

W jego opinii, zbyt długo wykorzystywano kłamstwa do wprowadzania w błąd zachodniej opinii publicznej. Dyplomata przypomniał, że wyjaśnienie tej tragedii jest jednym z punktów porozumienia z 21 lutego. Zwracając się do zachodnich polityków poprosił, aby nie traktowali Rosji jak strony w ukraińskim konflikcie.

Czytaj więcej w Money.pl
Janukowycz miał zawał. Leży w Moskwie? Według niepotwierdzonych informacji obalony prezydent czuł się źle już w ubiegłym tygodniu, gdy zwołał konferencję prasową w Rostowie nad Donem.
Nocne szturmy na ukraińskie placówki. "Rozkazy wydają ekstremiści" Po nocnych utarczkach na Krymie, do akcji przystąpili dyplomaci. _ Rząd zależy niestety, od radykalnych nacjonalistów _.
"Unia zachowuje się jak rozmemłany budyń" Dzisiejsza postawa Rosji wynika ze słabości Europy. Moskwa czerpie korzyści z wybudowanego za europejską zgodą Gazociągu Północnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)