Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja chce się pozbyć organizacji NGO?

0
Podziel się:

Rosyjscy prokuratorzy sprawdzą, czy centrum socjologiczne Jurija Lewady nie jest zagranicznym agentem.

Rosja chce się pozbyć organizacji NGO?
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Rosyjscy prokuratorzy sprawdzą, czy centrum socjologiczne Jurija Lewady nie jest _ zagranicznym agentem _. Dziś w moskiewskiej siedzibie tej pracowni badań socjologicznych ma rozpocząć się kontrola.

Podobne działania prokuratura prowadzi w całej Rosji we wszystkich organizacjach niekomercyjnych. Kontrole mają związek z nową ustawą o finansowaniu organizacji niekomercyjnych. Ci, którzy korzystają z zagranicznych grantów powinni zarejestrować się jako _ zagraniczni agenci _.

Szefowie centrum Lewady twierdzą, że nie korzystają z zagranicznych grantów. Wykonywali jednak zlecenia dla zagranicznych instytucji i firm. W ich opinii, władze nie powinny potraktować takich kontraktów jak nielegalnego korzystania z zagranicznej pomocy. Podobną, bardzo szczegółową kontrolę przeprowadzono już w siedzibie stowarzyszenia Memoriał.

Obrońcy praw człowieka krytykują ustawę o finansowaniu organizacji niekomercyjnych i mówią o niej wprost, że jest elementem politycznego _ polowania na czarownice _.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak źle jeszcze nie było? Moskwa oburzona Rosja radzi obrońcom praw człowieka, aby zajęli się innymi krajami
USA nakładają sankcje na Rosjan. Oto powód Administracja USA nałożyła sankcje wizowe i zamroziła aktywa Rosjan oskarżonych o brutalne łamanie praw człowieka.
Chcą wyjaśnień od Putina. Chodzi o miliardy Putin niedawno podkreślił, że rosyjskie NGO dostały tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy 28 mld rubli.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)