Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja apeluje o rozejm na wschodzie Ukrainy

0
Podziel się

Kijów powinien uczynić pierwszy krok i zakończyć operację wojskową w obwodach donieckim i ługańskim - powiedziała przewodnicząca Rady Federacji Walentina Matwijenko.

Rosja apeluje o rozejm na wschodzie Ukrainy
(World Economic Forum/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bEaaoeet

_ Ukraina powinna uczynić pierwszy krok i zakończyć operację wojskową w obwodach donieckim i ługańskim _ - powiedziała przewodnicząca Rady Federacji, izby wyższej rosyjskiego parlamentu, Walentina Matwijenko.

W wywiadzie dla rosyjskiej telewizji państwowej Matwijenko podkreśliła, że militarne rozwiązanie konfliktu na wschodzie i południu Ukrainy nie jest i nie będzie możliwe.

Zapewniła, że Rosja gotowa jest uczynić wszystko, by skłonić separatystów do złożenia broni i rozpoczęcia negocjacji, ale pod warunkiem, że władze w Kijowie polecą przerwać ogień i wstrzymają _ operację karną przeciwko pokojowo nastawionym obywatelom na wschodzie i południu kraju _.

bEaaoeev

Przewodnicząca Rady Federacji skomentowała także inauguracyjne przemówienie nowego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, który zapowiedział zacieśnienie współpracy z UE i USA. _ To nic więcej jak tylko iluzje pana Poroszenki. Nowe władze w Kijowie powinny wreszcie zrozumieć, że bez Rosji Ukraina nie wyjdzie z kryzysu, zarówno politycznego, jak i gospodarczego _ - powiedziała Matwijenko.

Czytaj więcej w Money.pl
Znów Stalingrad? Putin nie wyklucza Putin powiedział to we Francji podczas spotkania z rosyjskimi weteranami uczestniczącymi w obchodach 70. rocznicy lądowania aliantów w Normandii
Ukraina i Rosja wznowią rozmowy o gazie Strony sporu różnią się co do tego, ile ukraiński Naftohaz jest winien rosyjskiemu Gazpromowi.
bEaaoeeW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)