Notowania

Rosja wycofała się z programu wymiany młodzieżowej z USA

Future Leaders Exchange to finansowany przez amerykański rząd program dla uczniów klas starszych (w wieku 15-17 lat) z dawnego Związku Radzieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(william87/iStockphoto)

Rząd Federacji Rosyjskiej powiadomił ambasadę USA w Moskwie o wycofaniu uczniów z Rosji z programu wymiany młodzieży Future Leaders Exchange (FLEX) - poinformował ambasador Stanów Zjednoczonych w FR John F. Tefft.

_ Ambasada USA w Moskwie została powiadomiona o decyzji rządu Rosji dotyczącej odwołania udziału rosyjskich uczniów w latach 2015-16 w programie Future Leaders Exchange, największym programie wymiany edukacyjnej między Stanami Zjednoczonymi i Federacją Rosyjską _ - przekazał Tefft.

Amerykański ambasador wyraził głęboki żal, iż rząd Rosji postanowił zamknąć program, który - jak zauważył - przez 21 lat sprzyjał budowie głębokich i trwałych kontaktów między narodami dwóch krajów.

Tefft przypomniał, że w ramach FLEX ponad 8 tys. uczniów z FR odwiedziło Stany Zjednoczone. Ambasador podkreślił, że młodzi Rosjanie przez rok szkolny mieszkali w amerykańskich rodzinach i chodzili do amerykańskich szkół, uczestnicząc w ten sposób w życiu amerykańskiego społeczeństwa.

_ - Ci młodzi Rosjanie byli ambasadorami kultury, zapoznając miliony Amerykanów w 50 stanach USA z najlepszym, co jest w Rosji _ - oznajmił szef misji dyplomatycznej Stanów Zjednoczonych w Moskwie.

Future Leaders Exchange to finansowany przez rząd USA program dla uczniów klas starszych (w wieku 15-17 lat) z dawnego Związku Radzieckiego. Został pomyślany jako płaszczyzna budowy zaufania między narodami, które przez wiele lat dzieliła żelazna kurtyna. Jego inicjatorem był amerykański senator Bill Bradley. W ramach programu od 1993 roku Stany Zjednoczone odwiedziło ponad 18 tys. uczniów z 12 krajów byłego ZSRR.

Czytaj więcej w Money.pl
Komorowski chce ograniczyć przywileje Rosji Bronisław Komorowski na szczycie klimatycznym ONZ. Będzie chciał przekonać, by zniesiono prawo weta Rosji w Radzie Bezpieczeństwa.
OECD zmienia prognozy dla gospodarek Eksperci wezwali urzędników europejskich do wyciągnięcia wniosków z sytuacji w Japonii, gdzie oczekiwania związane z niską inflacją doprowadziły do długoletniej deflacji.
Ławrow oskarża USA i mówi o "wielkiej bitwie" Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow oświadczył, że Amerykanie dowiedli, że zmierzają nie do deeskalacji, lecz do maksymalnego zaostrzenia kryzysu.
Tagi: stosunki rosja-usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz