Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
olewnik
06.10.2010 13:49

Rok śledztwa kosztował 310 tys. zł

Minister sprawiedliwości rozmawia z posłami o sprawie Krzysztofa Olewnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Kosztów prowadzenia śledztwa w sprawie nieprawidłowości w postępowaniach dotyczących zabójstwa Krzysztofa Olewnika dotyczy w środę posiedzenie sejmowej komisji śledczej. W posiedzeniu uczestniczy minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

O przyznanie Prokuraturze Apelacyjnej w Gdańsku dodatkowych środków finansowych sejmowi śledczy zaapelowali w lipcu w uchwalonym dezyderacie. Jak wówczas wskazywali, prokuratura korzysta ze specjalistycznych badań i ekspertyz, opinii biegłych, przeprowadza eksperymenty procesowe, przesłuchuje dużą liczbę świadków. _ _

_ - Wszystkie powyższe czynności, które są niezbędne do wyjaśnienia sprawy są bardzo kosztowne, od sierpnia 2009 r. do chwili obecnej pochłonęły 310 tys. zł, i w znaczący sposób wpływają na budżet Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku _ - pisała wówczas komisja.

Jak powiedział dziennikarzom Andrzej Dera z PiS, _ ponieważ śledztwo polega na wielu ekspertyzach jest bardzo kosztochłonne _. _ - Zachodzi niebezpieczeństwo, że utrzymując dynamikę śledztwa inne sprawy w tej prokuraturze zostaną spowolnione, albo utrzymując pozostałe ta zostanie spowolniona _ - wskazał.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t19989.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polityczna;burza;po;smierci;zabojcy;olewnika,114,0,419698.html) Polityczna burza po śmierci zabójcy Olewnika

Z informacji posiadanych przez komisję i uzyskanych od prokuratorów wynika, że w najbliższym czasie prokuratura planuje przeprowadzenie kilku kosztownych, a jednocześnie niezbędnych czynności dowodowych.

W dezyderacie wskazano, że chodzi m.in. o: badania z zakresu genetyki (około 50 tys. zł), fonoskopii (około 100 tys. zł), psychologii (około 20 tys. zł), informatyki (około 100 tys. zł).

Dera dodał, że końcowego sprawozdania komisji należy spodziewać się w listopadzie, zaś nowe wątki w sprawie formułowane przez prokuraturę nie wpłyną na termin zakończenia prac komisji. _ Komisja nie bada wątków kryminalnych _ - powiedział.

Przewodniczący komisji Marek Biernacki z PO powiedział natomiast, że komisja, która kończy swe prace, podziękuje ministrowi za współpracę, zapyta także o zmiany w systemie więziennictwa, które mają m.in. ograniczać próby samobójcze więźniów.

Czytaj w Money.pl

Tagi: olewnik, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz