Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rodziny ofiar CASY negocjują ugody

0
Podziel się

Przed Sądem Rejonowym w Warszawie rozpoczęła się rozprawa rodzin i MON.

Rodziny ofiar CASY negocjują ugody
(PAP/Paweł Supernak)
bEhbORSJ

Przed stołecznym Sądem Rejonowym rozpoczęła się rozprawa ugodowa pomiędzy rodzinami a MON w sprawie katastrofy CASY. Do katastrofy doszło do niej pod Mirosławcem w 2008 roku.

Sąd nie wyłączył jawności, bo na sali nie ma rodzin. Uznano, że interes publiczny przemawia za tym, by sprawa toczyła się w warunkach jawności.

Przed rozpoczęciem rozprawy pełnomocnik poszkodowanych mecenas Sylwester Nowakowski powiedział, że na tym posiedzeniu zamierza zawrzeć ze Skarbem Państwa 23 ugody o wypłacenie zadośćuczynienia.

bEhbORSL

Dzisiejszą rozprawę poprzedziły negocjacje z MON na temat szczegółów ugód. Mecenas Nowakowski (na zdj.) powiedział, że rozmowy były potrzebne po to, żeby dziś w sądzie zapisać już tylko tresć konkretnej ugody dla konkretnej osoby. Prawnik wyjaśnił, że takie postanowienie jest jak wyrok i kończy daną sprawę.

Pełnomocnik rodzin nie chciał jednak zdradzić, jakie to będą dokładnie zadośćuczynienia. Wiadomo jednak, że rodziny ofiar katastrofy CASY domagają się takiego samego potraktowania, jak rodziny tragedii smoleńskiej. Mecenas Nowakowski powiedział jedynie, że jest zadowolony z rozmów z ministerstwem obrony.

Przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy samolotu CASA domagają się wypłaty odszkodowań od ministerstwa obrony od ubiegłego roku. W sumie wnioski złożyło około 50 osób. Od początku MON deklaruje chęć zawarcia ugód. W ubiegły czwartek obie strony zakończyły negocjacje w tej sprawie - powiedział IAR wiceminister obrony Czesław Piątas. resort zaproponował ze swojej strony zadośćuczynienie podobne do tego, jakie zaproponowano rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej.

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyła się pierwsza rozprawa ugodowa w tej sprawie. Przed sądem porozumienie zawarła jedna poszkodowana w katastrofie CASY osoba. Strony nie zdradziły jednak opinii publicznej treści porozumienia.

bEhbORSR

Kolejne posiedzenie ugodowe w sprawie odszkodowań za katastrofę, dotyczące około 20 osób, wyznaczono na 1 kwietnia.

Do katastrofy wojskowego samolotu CASA doszło w styczniu 2008 roku.Maszyna rozbiła się przy podchodzeniu do lądowania przez wojskowym lotniskiem w Mirosławcu. Zginęło 20 osób.

bEhbORTm
wiadomości
wiadmomości
kraj
KOMENTARZE
(0)