Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dzieci
24.11.2012 15:46

Rodzina zastępcza straciła dzieci z powodów politycznych

Władze samorządowe miasta Rotherham w angielskim hrabstwie South Yorkshire odebrały zastępczym rodzicom prawo wychowywania trojga dzieci.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Euro Realist Newsletter/CC BY 2.0/wikimedia)

Władze samorządowe miasta Rotherham w angielskim hrabstwie South Yorkshire odebrały zastępczym rodzicom prawo wychowywania trojga dzieci. Powodem była ich przynależności do Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa - podały dzisiaj brytyjskie media.

Partia Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP) jest przeciwna wielokulturowości, chce wprowadzenia kontroli nad migracją i wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Partia była niegdyś na politycznym marginesie, ale obecnie sondaże wskazują, że popiera ją nawet do 9 proc. wyborców. Lider UKIP i poseł do Parlamentu Europejskiego Nigel Farage (na zdjęciu) uważa, że odpowiedzialni za tę _ przerażającą decyzję _ powinni podać się do dymisji.

Dwiema dziewczynkami i chłopcem zajmował się rezerwista marynarki wojennej pracujący z niepełnosprawnymi i pielęgniarka, która zawodowo zajmuje się małymi dziećmi. Trójka dzieci nie urodziła się w Wielkiej Brytanii, ale w jednym z nowych krajów UE, nazwy państwa nie podano. Władze samorządowe uznały w związku z tym, że ich _ kulturowe i etniczne potrzeby nie będą zaspokojone _.

Zastępczym rodzicom powiedziano, że UKIP propaguje rasizm. Partia zaprzecza tym zarzutom, podobnie jak małżeństwo, któremu odebrano prawo do dalszego opiekowania się dziećmi. _ - Gdybym była przekonana o tym, że UKIP to partia rasistowska, nie wstąpiłabym do niej. W rodzinie mam kolorowych przodków _ - powiedziała dziennikowi _ Daily Telegraph _ zastępcza matka.

Lokalny oddział Partii Pracy, który kontroluje władze samorządowe w Rotherham zaapelował o pilne przeprowadzenie dochodzenia. Władze - pod presją krytyki - zapowiedziały ponowne zbadanie sprawy.

Sprawa wyszła na jaw w gorącym okresie. W najbliższy czwartek w Rotherham odbywają się wybory uzupełniające w związku z ustąpieniem posła Denisa McShane'a, któremu udowodniono nadużycia przy refundacji poselskich wydatków.

Czytaj więcej w Money.pl
Śmierć dzieci w Pucku zmusi do zmiany prawa? Rzecznik praw dziecka Marek Michalak chce, by organy ścigania mały obowiązek przekazywania do jego urzędu informacji o nagłych zgonach oraz ciężkich pobiciach dzieci.
Tragiczna śmierć dzieci. Są wyniki sekcji Rodzeństwo z Pucka zmarło na skutek obrażeń wewnętrznych. Ale nie powstały one w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
Wielka Brytania może stracić rating AAA Wielka Brytania może być kolejnym krajem, które utraci najwyższy rating AAA - sądzi bank HSBC.
Tagi: dzieci, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz