Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
magda
23.03.2012 12:39

Rodzice Magdy będą skarżyć dziennikarzy

Jeszcze dziś poznamy odpowiedź rodziców na zarzuty mediów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

Katarzyna W. uważa, że media stawiają jej bezpodstawne zarzuty. Zapowiada pozwy do sądu.

Chodzi m.in. o pojawiające się wczoraj i dziś w mediach informacje, że na kilka dni przed śmiercią dziewczynki, korzystając z komputera jej rodziców, ktoś sprawdzał w internecie np. ile kosztuje trumna dla dziecka, ile wynosi zasiłek pogrzebowy czy jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla (śledczy zlecili m.in. badania zawartości hemoglobiny tlenkowęglowej w organizmie dziecka).

Krzysztof Rutkowski, który przyjechał w piątek do Katowic, by usłyszeć wyrok w procesie śląskiej mafii paliwowej, gdzie jest jednym z oskarżonych, przed wejściem do sądu powiedział dziennikarzom, że jeszcze dziś wieczorem rodzice Magdy szczegółowo odniosą się do doniesień mediów podczas konferencji prasowej w Mysłowicach.

_ - Rodzice Magdy bezpośrednio odniosą się do tych zarzutów, które dla nich są zupełnie bezpodstawne. Zarzutów, które obciążają ludzi informacjami, które były niepotwierdzone _ - powiedział Rutkowski. Jego zdaniem anonimowe źródło informacji, na które powołują się dziennikarze, jest _ żadnym źródłem informacji _.

Prowadząca śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki Prokuratura Okręgowa w Katowicach nie komentuje doniesień mediów. Jej rzeczniczka Marta Zawada-Dybek podkreśliła, że wciąż aktualne i kompletne - na obecnym etapie postępowania - są informacje, podane przez prokuraturę podczas środowej konferencji prasowej.

Śledczy podali wówczas, że w śledztwie dotyczącym Magdy badane są różne wersje, w tym mówiąca o celowym i zaplanowanym pozbawieniu jej życia. Prokuratorzy badają też czy ktoś pomagał matce Magdy, Katarzynie W., w ukryciu zwłok. Matka dziecka jest dotychczas jedyną podejrzaną w sprawie. Ma zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki.

_ - Istnieje prawdopodobieństwo współudziału osób trzecich co najmniej w ukryciu zwłok dziecka oraz w dalszych działaniach zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej przez sprawców lub sprawcę zgonu małoletniej _ - podała w środę Zawada-Dybek.

Prokuratura potwierdza, że w związku z uzyskanymi już opiniami dotyczącymi m.in. zawartości zabezpieczonych twardych dysków w komputerach rodziców dziewczynki i wynikami badania krwi Magdy na zawartość hemoglobiny tlenkowęglowej, przeprowadzono oględziny pieców i przewodów kominowych w mieszkaniu rodziców dziecka. Wkrótce ma być sporządzona szczegółowa opinia kominiarska. Śledczy nie podają jednak żadnych szczegółów w tej sprawie, zasłaniając się dobrem śledztwa.

Taką wersję zdarzeń znamy do tej pory Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Czytaj więcej o śmierci Magdy
Są nowe dowody. Tak zginęła Magda? Krzysztof Rutkowski twierdzi, że matka dziewczynki działała w pojedynkę.
Nowe fakty w sprawie śmierci półrocznej Magdy Jedna osoba nie zgodziła się na badanie wykrywaczem kłamstw.
Tagi: magda, śmierć, rodzice, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz