Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niepełnosprawne dzieci
19.03.2014 13:38

Rodzice dzieci niepełnosprawnych protestują

Rodzice dzieci niepełnosprawnych przyszli przed kancelarię premiera. Protestowali, bo chcą podniesienia zasiłków. Dostają na 53 złote zasiłku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(digital cat/cc/flickr)

Mają dość słuchania obietnic, chcą natychmiastowych działań. Rodzice dzieci niepełnosprawnych przyszli przed kancelarię premiera. Protestowali, bo chcą podniesienia zasiłków.

Iwona Hartwich uważa, że dotychczasowa forma pomocy jest niewystarczająca. Szczególnie, że mowa tu o dzieciach, które potrzebują ciągłej opieki.

Rodzice dostają na niepełnosprawne dziecko 53 złote zasiłku. Ta kwota nie wzrosła od 8 lat. Dodatkowo, osoby rezygnujące z pracy na rzecz opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem dostają 620 złotych na miesiąc.

Wojciech Kalinowski jest ojcem 19-letniej dziewczyny ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Mówi, że takie pieniądze nie starczają na rehabilitację dziecka

Donald Tusk obiecywał wprowadzenie od 1 stycznia 2014 ustawy, która systematycznie prowadziłaby do podwyższenia świadczeń aż do poziomu najniższej krajowej. Mimo że rodzice przez wiele miesięcy brali udział w konsultacjach, te przepisy nadal nie weszły w życie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ważna decyzja dla pobierających zasiłki Ci, którzy w ubiegłym roku stracili prawo do wsparcia, odzyskają je.
Opiekunowie niepełno- sprawnych odzyskają prawa? Projekt przepisów trafił do konsultacji międzyresortowych i społecznych.
Tagi: niepełnosprawne dzieci, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz