Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reżim w Pjongjang. Turysta zatrzymany w Korei Północnej

0
Podziel się:

W niejasnych okolicznościach został zatrzymany 24-letni Amerykanin.

Reżim w Pjongjang. Turysta zatrzymany w Korei Północnej
(Ulica w centrum Kaesŏng fot. Btxts/CC/Wikipedia)

W niejasnych okolicznościach doszło do aresztowania 24-letniego obywatela USA - poinformował dyrektor biura podróży, które zorganizowało mu wyjazd do kraju rządzonego przez reżim z Pjongjang.

Według oficjalnej północnokoreańskiej agencji prasowej KCNA, Amerykanin, zidentyfikowany jako Matthew Todd Miller, został zatrzymany po przybyciu do KRLD 10 kwietnia kiedy podarł swoją wizę turystyczną i zażądał azylu.

Fakt zatrzymania obywatela amerykańskiego w Korei Północnej potwierdził Departament Stanu USA i poinformował, że utrzymuje łączność w tej sprawie z ambasadą Szwecji w Pjongjangu, która reprezentuje interesy Stanów Zjednoczonych i ich obywateli. Waszyngton i Pjongjang nie utrzymują stosunków dyplomatycznych.

Dyrektor amerykańskiego biura podróży Uri Tours, które organizowało podróż Millera do Korei Północnej, John Dantzler-Wolfe, powiedział, że Miller nie wzbudzał żadnych podejrzeń i nie wspominał, że może ubiegać się o azyl.

Dodał, że Miller chciał odbyć prywatną wycieczkę po Korei Północnej i prosił tylko o lokalnych przewodników. Mieli oni poinformować Uri Tours, że Miller po przybyciu podarł swoją wizę i oświadczył, że _ nie jest turystą _. _ Nie możemy wypowiadać się o motywach p. Millera, ani o jego stanie psychicznym _ - powiedział Dantzler-Wolfe.

Miller jest kolejnym Amerykaninem zatrzymanym przez władze Korei Północnej. W grudniu ub. r. Pjongjang zwolnił 85-letniego Merrilla E. Newmana po ponad miesiącu aresztu. Newman został zatrzymany na pokładzie samolotu, którym miał odlecieć i oskarżony o zbrodnie wojenne podczas Wojny Koreańskiej. Inny Amerykanin Kenneth Bae był przetrzymywany przez ponad rok pod zarzutem działalności wywrotowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Stany Zjednoczone zaniepokojone. Rosja także Chodzi o groźby ze strony Korei Północnej, która nie wyklucza przeprowadzenia, w najbliższym czasie, kolejnej próby nuklearnej.
Korea Północna grozi próbą nuklearną _ - Nie możemy zaakceptować faktu, że ONZ potępia nasze obronne próby rakietowe - _podało MSZ w komunikacie.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)