Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rewolucja w Tunezji. W Kanadzie nie chcą szwagra Ben Alego

0
Podziel się

Władze Kanady odmówiły prawa stałego pobytu w tym kraju szwagrowi obalonego w 2011 roku tunezyjskiego prezydenta Ben Alego.

Rewolucja w Tunezji. W Kanadzie nie chcą szwagra Ben Alego
(scazon/CC/Flickr)
bDZxmGth

Władze Kanady odmówiły prawa stałego pobytu w tym kraju szwagrowi obalonego w 2011 roku tunezyjskiego prezydenta Ben Alego, Belhassenowi Trabelsiemu, oskarżonemu w Tunezji o ograbienie kasy państwowej. Teraz Trabelsi stara się o status uchodźcy.

Miliarder Trabelsi, brat byłej tunezyjskiej pierwszej damy Leili, przyleciał do Kanady prywatnym samolotem z żoną i dwoma córkami w styczniu 2011 roku, gdy upadał reżim Ben Alego.

Jego prawnicy argumentowali, że należy pozwolić mu na pozostanie w Kanadzie _ z przyczyn humanitarnych _, ale kanadyjskie władze imigracyjne uznały, iż nic nie wskazuje, by po powrocie do Tunezji nie mógł liczyć na uczciwy proces.

bDZxmGtj

Associated Press odnotowuje, że mimo fiaska starań o prawo stałego pobytu, Trabesli pozostanie na razie w Kanadzie, ponieważ wystąpił o status uchodźcy, a podjęcie decyzji w tej sprawie może potrwać lata.

O rewolucji w Tunezji czytaj więcej w Money.pl
Po roku policzyli ofiary wielkiej rewolty Podczas tunezyjskiej rewolucji w styczniu 2011 roku zginęło 338 osób, a 2147 zostało rannych.
Tunezja podlicza przekręty prezydenta Ben Ali został już zaocznie skazany w trzech procesach na ponad 66 lat więzienia.
Były prezydent Tunezji dostał 15 lat więzienia Tunezyjski sąd skazał zaocznie Zin el-Abidina Ben Alego na 15 lat pozbawienia wolności po uznaniu go za winnego nielegalnego posiadania narkotyków i broni.
bDZxmGtK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)