Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rewolucja na ukrainie
03.02.2014 13:02

Rewolucja na Ukrainie. Dwa okręty USA wpłynęły na Morze Czarne

Na pokładzie amerykańskich okrętów znajduje się ponad 600 żołnierzy piechoty morskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Navy NewsStand Home/CC/Wikipedia)

Dwa amerykańskie okręty z 600 żołnierzami piechoty morskiej na pokładzie wpłynęły na Morze Czarne; przypuszczalnie kierują się one ku wybrzeżom Ukrainy - poinformowała w poniedziałek agencja Interfax, powołując się na rosyjskie źródło wojskowo-dyplomatyczne.

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej nie potwierdziło tych doniesień.

- _ Na Morzu Czarnym znajduje się obecnie niszczyciel USS Ramage i okręt flagowy amerykańskiej VI Floty, USS Mount Whitney. Niedawno sforsowały one cieśniny Dardanele i Bosfor, w porozumieniu ze stroną turecką. Na pokładzie amerykańskich okrętów znajduje się ponad 600 żołnierzy piechoty morskiej _ - powiedziało źródło.

Według niego kierunek ruchu okrętów pozwala przypuszczać, że kierują się one ku czarnomorskim wybrzeżom Ukrainy. Na razie nie ma mowy o tym, by weszły na wody terytorialne Rosji.

_ Mount Whitney _ w sierpniu 2008 roku, w czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej o Osetię Południową, przywiózł pomoc humanitarną do gruzińskiego portu Poti.

Czytaj więcej w Money.pl
Oficerowie ściągali podczas testów Teraz blisko 200 oficerów startowych musi ponownie przejść testy.
Tak USA pojmują interes Afganistanu Hamid Karzaj powiedział, że negocjacje z Amerykanami w tej sprawie były _ bardzo poważne i delikatne _.
Doradca Putina: Ukraina niebawem zniknie _ To USA i UE wyhodowały na Ukrainie rusofobów, którzy dziś buntują się legalnej władzy _ - uważa doradca prezydenta Putina.
Tagi: rewolucja na ukrainie, okręty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz