Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
17.11.2008 12:16

Resort finansów krytycznie o podwyżkach. Pensje sędziów nie wzrosną?

Projekt resortu sprawiedliwości dot. podwyżek dla sędziów okazał się tak niedopracowany, iż po krytycznej recenzji resortu finansów został odrzucony.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Przygotowaną przez przez ministerstwo sprawiedliwości ustawę zmieniającą zasady kształtowania wynagrodzeń sędziowskich skrytykowało ministerstwo finansów.Obiecywanych z początkiem przyszłego roku podwyżek wynagrodzeń dla sędziów i prokuratorów raczej nie będzie - donosi _ Nasz Dziennik _.

Z informacji, do których dotarła gazeta, wynika, że projekt okazał się tak niedopracowany, iż po krytycznej recenzji resortu finansów został odrzucony.
Biuro prasowe ministerstwa sprawiedliwości sprawę przedstawia łagodniej, ale przyznaje, że pracuje nad kolejną wersją propozycji zmian. Mają one zostać zaprezentowane 20 listopada. Kilka dni później, po raz trzeci mają rozpocząć się dni bez wokandy, protest, w którym udział bierze blisko 80 procent środowiska sędziowskiego.

Oliwy do ognia dolewają też informacje o planowanych postępowaniach dyscyplinarnych wobec sędziów, którzy brali udział w protestach. Z informacji _ Naszego Dziennika _ wynika, że przyczyną niepokojów jest polecenie z ministerstwa wysłane do sądów, w którym nakazuje się zebranie informacji o liczbie sędziów biorących udział w protestach i liczbie odwołanych wokand.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wiadomości, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz