Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Represje na Białorusi. Obrońca praw człowieka Aleś Bialacki opuścił kolonię karną

0
Podziel się:

Bialacki trafił do więzienia, bo sąd uznał, że nie zapłacił on podatków od ponad 560 tys. euro.

Represje na Białorusi. Obrońca praw człowieka Aleś Bialacki opuścił kolonię karną
(Bladyniec/CC0 1.0/wikimedia commons)
bEKMuGnF

Białoruski więzień polityczny, szef Centrum Praw Człowieka _ Wiasna _, Aleś Bialacki został wypuszczony z kolonii karnej i wraca do Mińska - poinformowało Radio Swaboda. O jego uwolnienie zabiegała Unia Europejska i międzynarodowe organizacje praw człowieka.

Informację potwierdził na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.

Bialacki odbywał karę w kolonii karnej w Bobrujsku w obwodzie mohylewskim. W listopadzie 2011 r. został skazany na 4,5 roku kolonii karnej o zaostrzonym rygorze i na konfiskatę mienia za zatajenie dochodów wyjątkowo dużej wysokości. Nakazano mu też zapłacenie państwu 757,5 mln rubli białoruskich (ok. 90 tys. USD). Sąd uznał, że nie zapłacił on podatków od ponad 560 tys. euro przekazanych na jego konta w bankach w Polsce i na Litwie w latach 2007-2010.

bEKMuGnH

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka zapowiedział w marcu, że więźniowie polityczni w jego kraju zostaną zwolnieni, jeśli podpiszą prośbę o ułaskawienie.

Czytaj więcej w Money.pl
Białoruscy działacze aresztowani. Chodzi o... - _ Przyczyną może być planowana przez nas akcję popularyzująca białoruską symbolikę _ - domyśla się działacz Aleh Korban.
Białoruś wzmocni ochronę swoich produktów Według opracowywanych przepisów od 1 lipca 12 dużych firm państwowych otrzyma status specjalnego importera.
Łukaszenka: Nie walczymy przeciw Ukrainie Na Białorusi nie będą rozmieszczane żadne siły wojskowe, które byłyby wymierzone przeciw Ukrainie - zapewnił w Kijowie prezydent Aleksandr Łukaszenka
bEKMuGoi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)