Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
represje na białorusi
25.10.2013 22:50

Represje na Białorusi. Nuncjusz spotkał się z oskarżonym księdzem

Spotkanie trwało około godziny i odbywało się w obecności osoby odpowiedzialnej za śledztwo oraz przedstawiciela białoruskiego MSZ, który pełnił rolę tłumacza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(selensergen/iStockphoto)

Nuncjusz apostolski na Białorusi arcybiskup Claudio Gugerotti spotkał się w areszcie KGB z księdzem Uładzisłauem Łazarem, oskarżonym z artykułu o zdradzie państwa - poinformował portal katolicki catholic.by.

Spotkanie trwało około godziny i odbywało się w obecności osoby odpowiedzialnej za śledztwo oraz przedstawiciela białoruskiego MSZ, który pełnił rolę tłumacza.

Arcybiskup Gugerotti zapewnił Łazara o osobistej bliskości papieża Franciszka oraz całego Kościoła katolickiego na Białorusi, który łączy się z księdzem w nieustannej modlitwie.

Portal pisze, że ksiądz Łazar, który wydawał się zmęczony aresztem, ale trzeźwo myślący i pełen energii, ze wzruszeniem podziękował papieżowi za te słowa oraz za różaniec, otrzymany od Franciszka.

Zapewnił, że areszt, który czasem jest bardzo trudnym doświadczeniem, nie przeszkadza mu żyć głębokim życiem duchowym. Zapewnił też, że jest patriotą, kocha Białoruś i czeka na sprawiedliwy wyrok. Dodał, że wybaczył tym, którzy stali się przyczyną jego niedoli. Poprosił też nuncjusza, by zachęcił wszystkich wiernych do modlitwy za niego.

Catholic.by pisze, że spotkanie miało nieformalny, braterski charakter i zakończyło się wspólnym wyrażeniem nadziei, że śledztwo zakończy się najszybciej, jak to możliwe.

Łazar jest proboszczem parafii w Borysowie (obwód miński). Według niezależnych mediów został zatrzymany 31 maja. 12 września catholic.by poinformował, że ksiądz Łazar usłyszał oskarżenie o przekazanie pieniędzy oraz dóbr materialnych człowiekowi, któremu zarzuca się szpiegostwo na rzecz innego państwa. Łazar jest obywatelem Białorusi. Studiował w seminarium w Grodnie, a następnie w Polsce.

Czytaj więcej w Money.pl
Bank Światowy nawołuje do pilnych reform Kraj potrzebuje reform strukturalnych, które pozwolą przenieść zasoby z nieefektywnego sektora państwowego do prywatnego - powiedział dyrektor Banku.
Chleb towarem luksusowym? Podwyżka cen Rządowe media nie tłumaczą przyczyn wzrostu cen chleba. Informują jedynie, że były to propozycje Ministerstwa Rolnictwa i Żywności.
Rosja znów szantażuje Białoruś gazem Rosyjski koncern naftowy Rosnieft utrzyma poziom dostaw ropy naftowej na Białoruś - oświadczył szef spółki Igor Sieczyn. Wcześniej strona rosyjska zapowiadała ich zmniejszenie o 400 tysięcy ton.
Tagi: represje na białorusi, nuncjusz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz