Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Reorganizacja sądów rejonowych do podpisu

0
Podziel się

Zdaniem Jarosława Gowina protesty przeciwko zmianom to próba obrony stanowisk.

Reorganizacja sądów rejonowych do podpisu
(Damian Klamka/East News)
bEiTXwGJ

Zdaniem Jarosława Gowina protesty przeciwko reorganizacji sądów rejonowych to próba obrony stanowisk.

Najpóźniej w przyszłym tygodniu minister sprawiedliwości zamierza podpisać rozporządzenie dotyczące przekształcenia 80 sądów w wydziały zamiejscowe większych jednostek.

- _ Szanuję sprzeciw Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale jestem odpowiedzialny nie za dobre samopoczucie samorządowców, tylko za sprawne funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Dlatego muszę doprowadzić do tego, żeby sędziowie byli w sposób bardziej równomierny obciążeni pracą, bo jeżeli sędziowie w sądach warszawskich, krakowskich, gdańskich, łódzkich, poznańskich maja miesięcznie wielokrotnie więcej spraw do rozpatrzenia niż sędziowie w rozmaitych małych sądach, to trudno się dziwić, że wymiar sprawiedliwości funkcjonuje tak nieefektywnie _ - mówi Jarosław Gowin.

bEiTXwGL

W Programie Trzecim Polskiego Radia zapewnił, że reorganizacja nie utrudni dostępu do sądów, a wprost przeciwnie - ułatwi ich funkcjonowanie. Dodał, że tak naprawdę jedyna realna zmiana to likwidacja 80 stanowisk prezesów sądów. Przeciwko przekształceniu niektórych sądów w wydziały zamiejscowe protestuje PSL. Zarzuca projektowi Gowina niekonstytucyjność.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozłam w koalicji? Ludowcy chcą sądu Szef klubu PO przekonuje, że rozwiązanie zaproponowane przez Gowina jest jedynym możliwym oraz skutecznym wyjściem.
Ludowcy nie będą oglądać meczów? Szykują... Waldemar Pawlak wezwał swoich ludzi do ataku po mistrzostwach. Oczekuje nowych projektów ustaw.
Gowin podpisał porozumienie sądowe z Rosją Polska jest pierwszym krajem Unii Europejskiej, z którym Rosja zawarła taką umowę.
bEiTXwHm
KOMENTARZE
(0)