Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Refundacja in vitro. Pierwsze efekty rządowego programu

0
Podziel się:

Od lipca, czyli od 5 miesięcy, zabiegi zapłodnienia pozaustrojowego są finansowane przez państwo.

Refundacja in vitro. Pierwsze efekty rządowego programu
(nicolas_/iStockphoto)

Spełniło się marzenie ponad 400 kobiet. Dzięki rządowemu programowi in vitro zaszły one w ciążę i czekają na upragnione potomstwo. Od lipca, czyli od 5 miesięcy, zabiegi zapłodnienia pozaustrojowego są finansowane przez państwo.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Krzysztof Bąk powiedział, że do programu zarejestrowało się ponad 7500 par. Na zabieg zapłodnienia pozaustrojowego czeka ponad 5000 par.

Program cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Krzysztof Bąk powiedział, że wydłuża się lista oczekujących na zabieg.W tym roku z refundowanego zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego będzie mogło skorzystać 2 tysiące par, w ciągu 3 lat - 15 tysięcy.

O refundację zabiegu in vitro mogą ubiegać się ci, u których stwierdzono bezwzględną przyczynę niepłodności lub udokumentowano roczne, nieskuteczne leczenie niepłodności. Kwalifikowane mogą być kobiety do 40. roku życia.

Czytaj więcej w Money.pl
Arłukowicz o dzieciach poczętych z in vitro Od 1 lipca w rządowym programie refundacji in vitro zarejestrowano 5151 par.
Rusza refundacja in vitro. Zobacz, od kiedy Każda z 26 kliniki, które zostały zakwalifikowane do udziału w rządowym programie refundacji in vitro, podpisała już umowę z Ministerstwem Zdrowia.
Padła ważna deklaracja dotycząca in vitro Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia programu refundacji in vitro. W ciągu dwóch, trzech dni zostaną podpisane umowy z klinikami, żadna z nich nie wycofała się z udziału w programie.
Niepłodność jest jak rak. Zjada od środka Walka o własne dziecko wyniszcza emocjonalnie, bo skazuje na huśtawkę nastrojów: od euforii do skrajnego przygnębienia, a nawet depresji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)