Notowania

sawicki
22.06.2012 07:40

Reforma sądów dzieli koalicjantów. Będą negocjować

Polityk PSL jest przekonany, że w sprawie likwidacji małych sądów dojdzie do rozmów liderów partii koalicyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hubert Matys/REPORTER)

*Marek Sawicki z PSL jest przekonany, że w sprawie likwidacji małych sądów dojdzie do rozmów liderów partii koalicyjnych. *

W Ministerstwie Sprawiedliwości dziś ostatnia faza konsultacji międzyresortowych w sprawie reorganizacji sieci sądów rejonowych. Według założeń ministra Jarosława Gowina, kilkadziesiąt najmniejszych sądów ma zostać zlikwidowanych, na ich miejscu mają pozostać wydziały zamiejscowe większych sądów.

Sawicki podkreślił, że to w dużych sądach czeka się długo na rozpatrzenie spraw, a nie w małych i to właśnie instytucje w Warszawie czy Krakowie potrzebują reform.

Zdaniem ministra rolnictwa likwidacja sądów w miastach powiatowych to część procesu, który wymaga całościowego podejścia. - _ Nie potrzeba kroić powiatów po kawałeczku. Należy przedyskutować, czy obecny podział administracyjny jest właściwy, a nie odcinać po kawałeczku pewne zadanie. To dotyczy także sądów _ - mówi minister.

PSL złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie reorganizacji sieci sądów rejonowych. Zdaniem ludowców, minister sprawiedliwości nie powinien mieć możliwości likwidowania sądów drogą rozporządzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Klapa Gowina. Nie przekonał ludowców Ludowcy sprzeciwiają się tym planom, bo uważają, że to wstęp do likwidacji powiatów.
Minister mięknie. Reforma o pół roku później Połączenie mniejszych sądów rejonowych z większymi powinno nastąpić 1 stycznia 2013 r.
Tagi: sawicki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz