Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytur mundurowych odłożona

0
Podziel się:

Adam Rapacki powiedział, że zmiany nie wejdą w życie na początku 2010 roku.

Reforma emerytur mundurowych odłożona
(PAP/ Jacek Bednarczyk)

MSWiA odkłada termin wprowadzenia reformy emerytalnej służb mundurowych. Wiceszef resortu Adam Rapacki powiedział, że z pewnością zmiany nie wejdą w życie na początku 2010 roku.

Założenia reformy mówiły o podwyższeniu emerytur dla funkcjonariuszy z dłuższym stażem, ale też o zablokowaniu szybkiego przejścia na emeryturę dla nowych pracowników.

Czytaj w Money.pl
*Policjanci nie chcą cięć, bronią starych emerytur * Reforma obejmie około 150 tys. mundurowych. Wydłużenie czasu pracy miałoby zacząć obowiązywać od 2010 roku. Czytaj w Money.pl

Adam Rapacki podkreśla, że rząd nie opracował ostatecznej wersji reformy i wciąż toczą się na ten temat rozmowy. Oznacza to, że nie uda się wprowadzić nowych przepisów do końca roku.

Rapacki podkreślił, że rządowi chodzi o wypracowanie takiej reformy, która będzie miała realne szanse na uchwalenie przez parlament i podpisanie przez prezydenta.

Komendant główny policji Andrzej Matejuk powiedział, że odsunięcie reformy w czasie nie zakłóci planów pracy policji.

Założenia reformy emerytalnej były mocno krytykowane przez związki zawodowe, które wsparła sejmowa opozycja. Liderzy PiS i SLD tłumaczyli, że w służbach mundurowych próbuje się wprowadzić zmiany, gdy tymczasem brakuje pieniędzy na bieżące potrzeby. Opozycja wraz ze związkami zawodowymi twierdziła, że to może powodować obniżenie bezpieczeństwa obywateli.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)