Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
28.10.2013 11:53

Referendum ws. odwołania prezydenta Włocławka nieważne

Do urn poszło w niedzielę niewiele ponad 10 proc. uprawnionych do udziału w nim osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kolanin/CC/Wikimedia)

Do urn poszło wczoraj niewiele ponad 10 proc. uprawnionych do udziału w nim osób.

Według protokołu Miejskiej Komisji ds. Refrendum we Włocławku w głosowaniu oddano 9703 ważne głosy, czyli wzięło w nim udział niespełna 10,5 proc. uparwnionych osób. Aby referendum było ważne, musiało w nim wziąć udział co najmniej 20 405 głosujących, czyli 3/5 liczby osób głosujących w wyborach na prezydenta Włocławka w 2010 r.

Za odwołaniem prezydenta Andrzeja Pałuckiego opowiedziały się 9054 osoby, czyli prawie 95 proc. biorących udział w głosowaniu.

_ - Ze spokojem oczekiwałem referendum i ze spokojem przyjmuję jego wyniki. Po pierwsze ufałem zbiorowej mądrości mieszkańców miasta, którzy mnie na ten urząd wybrali, a po drugie mam wiele wspaniałych pomysłów na życie, które mógłbym zrealizować w przypadku odwołania mnie z urzędu _ - deklarował z uśmiechem Pałucki po ogłoszeniu wyników referendum.

Podczas referendum nie odnotowano incydentów, które mogły zakłócić głosowanie. Referendum odbyło się z inicjatywy większości opozycyjnych obecnie środowisk politycznych we Włocławku, m.in. NSZZ _ S _, PiS i PO. Inicjatorzy referendum przekonywali, że w mieście za rządów Andrzeja Pałuckiego pleni się nepotyzm, a kosztowne inwestycje komunalne - takie jak rewitalizacja centrum miasta czy inwestycje sportowe - nie służą rozwojowi Włocławka.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz