Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Referendum w Warszawie. Wenderlich przeciwny głosowaniu za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz

0
Podziel się:

- Pozwólmy, żeby mieszkańcy Warszawy wybierali prezydenta w rytmie cyklicznym, a nie w rytmie polityki - apeluje polityk SLD.

Referendum w Warszawie. Wenderlich przeciwny głosowaniu za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bECgQjnp

Hanna Gronkiewicz-Waltz jako prezydent stolicy popełnia sporo błędów, jednak referendum nie jest konieczne. Tak w Salonie Politycznym Trójki przekonywał wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich. Poseł SLD dodał, że za rok mają być przeprowadzone wybory stołecznych władz, dlatego wcześniejsze działania, w celu odwołania pani prezydent nie są potrzebne.

Polityk zaznaczył jednak, że oficjalne stanowisko wobec referendum w Warszawie podejmą stołeczne władze Sojuszu.

- _ Zgrzeszyłbym, gdybym powiedział, że uważamy, że pani prezydent nie popełnia grzechów w zarządzaniu Warszawą i że robi to perfekcyjnie. Mamy wiele uwag, ale z drugiej strony nasi radni przekazują je na sesji _ - powiedział Wenderlich. - _ Do wyborów samorządowych droga jest już krótka. Pozwólmy, żeby mieszkańcy Warszawy wybierali prezydenta w rytmie cyklicznym, a nie w rytmie polityki _- dodał.

bECgQjnr

Jerzy Wenderlich powiedział też, że gdyby w stolicy doszło do wcześniejszych wyborów, to SLD ma listę nazwisk osób, które - jak twierdzi - _ świetnie nadawałyby się _ na stanowisko prezydenta. Poseł SLD nie chciał jednak wymienić konkretnych kandydatów.
Wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz przygotowała Warszawska Wspólnota Samorządowa Piotra Guziała.

Akcja zbierania podpisów była prowadzona pod hasłem _ Warszawy nie stać na Hannę Gronkiewicz-Waltz! _ Samorządowcy zarzucają prezydent Warszawy: ogromne podwyżki cen biletów i jednoczesne cięcia w komunikacji miejskiej, cięcia w oświacie, skandalicznie wysokie stawki za wywóz śmieci - kilkakrotnie wyższe niż w innych miastach.

Czytaj więcej w Money.pl
Płacisz podatki w stolicy? Zapłacisz mniej za... - _ Jeśli ktoś będzie płacił PIT w Warszawie, będzie miał niższe ceny biletów niż ci, którzy takich podatków nie płacą _ - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Decyzja o referenum w Warszawie dopiero... - _ Spodziewamy się, że komisarz wyborczy wyda postanowienie o referendum ws.odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz nie wcześniej niż 20-21 sierpnia _.
Referendum w Warszawie nie ma sensu? Posłanka PO nie wierzy, że Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie odwołana ze stanowiska prezydent Warszawy.
bECgQjnS
KOMENTARZE
(0)