Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Referendum w Warszawie. Guział oburzony postawą Polskiego Radia

0
Podziel się:

Uniemożliwienie emisji spotów zachęcających do udziału w referendum jest bezprecedensową próbą manipulacji, której celem jest wypaczenie wyniku referendum - głosi oświadczenie WWS.

Referendum w Warszawie. Guział oburzony postawą Polskiego Radia
(imagestock/iStockphoto)

Warszawska Wspólnota Samorządowa wyraziła oburzenie z powodu odmowy emisji w radiowej Jedynce i Trójce spotów dotyczących referendum w sprawie odwołania prezydent stolicy. Polskie Radio tłumaczy: referendum jest lokalne, a obie stacje - ogólnopolskie.

_ - Uniemożliwienie emisji spotów zachęcających do udziału w referendum jest bezprecedensową próbą manipulacji, której celem jest wypaczenie wyniku referendum. (...) Zwracamy się do premiera, parlamentu i Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o wnikliwe zbadanie sprawy i zdecydowaną reakcję _ - głosi oświadczenie WWS, inicjatora referendum ws. odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Oświadczenie - podpisane przez lidera WWS, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała.

Guział przytoczył odpowiedź Polskiego Radia, które w odmowie wskazało, że _ jako nadawca centralny nie angażuje się w akcje o wymiarze lokalnym _ i zasugerowało, iż _ rozgłośnią właściwą do ewentualnego zamieszczenia reklam o charakterze lokalnym a dotyczących stolicy _, jest publiczne Radio dla Ciebie.

_ - Okazuje się, że narzędziem prowadzenia brudnej kampanii dezinformacyjnej przez polityków PO, jest nie tylko upartyjnienie sprawy warszawskiego referendum (...), ale być może wpływanie na media publiczne. Chcemy wierzyć, że to nieprawda, bowiem byłoby to karygodne w demokratycznym państwie prawa, rządzonym przez partię obywatelską _- napisał Guział w oświadczeniu.

Rzecznik prasowy Polskiego Radia Radosław Kazimierski powiedział, że o odmowie emisji spotów zdecydowało Biuro Programowe. _ - Jesteśmy medium publicznym ogólnopolskim, póki co nie mamy technicznych możliwości rozszczepiania informacji na Warszawę. Decyzja ta ma nas odgraniczać od polityki, a nie w nią wikłać _ - zaznaczył.

Referendum ws. odwołania prezydent stolicy odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Gronkiewicz-Waltz nie spotka się z Guziałem Prezydent Warszawy powiedziała, że Guziałowi realia przed referendum pomyliły się z kampanią wyborczą.
Piotr Gliński rzuci wyzwanie prezydent stolicy? Profesor jednocześnie przyznaje, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz jest akcją polityczną.
Pierwsze cyfrowe radio. Sprawdź kiedy Polskie Radio będzie merytorycznym operatorem pierwszego pakietu cyfrowego radia w Polsce i jego pierwszym nadawcą. Przygotowuje się do nadawania w ramach multipleksu 12 programów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)