Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Referendum w sprawie Gronkiewicz-Waltz. Halicki przekonuje do bojkotu

0
Podziel się

Politycy SLD apelują do swoich wyborców, by samodzielnie zdecydowali o swoim wyborze, jednocześnie sami deklarują, że na referendum się nie wybierają.

Referendum w sprawie Gronkiewicz-Waltz. Halicki przekonuje do bojkotu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEqAEnNh

Ostatnie apele polityków PO o bojkot referendum w Warszawie. Dziś kończy się kampania przedreferendalna w stolicy. Poseł PO Andrzej Halicki przekonywał, że Hanna Gronkiewicz-Waltz w razie odwołania z funkcji prezydent Warszawy, może wygrać przedterminowe wybory.

Polityk podkreślał, że powodzenie referendum oznaczałoby kolejne głosowanie najpewniej na początku przyszłego roku. _ - Oczywiste jest że wówczas komisarz zadecyduje czy rozpisywać przedterminowe wybory. Wówczas oprócz europejskich i samorządowych warszawiaków czekałoby trzecie głosowanie _ - powiedział.

Andrzej Halicki zaprzeczył, by jego partia obiecała cokolwiek Sojuszowi Lewicy Demokratycznej w zamian za jego postawę wobec referendum. Politycy SLD apelują do swoich wyborców, by samodzielnie zdecydowali o swoim wyborze, jednocześnie sami deklarują, że na referendum się nie wybierają.

bEqAEnNj

Plebiscyt w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz odbędzie się w niedzielę 13 października. Referendum będzie ważne gdy weźmie w nim udział 389 tysięcy 430 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent Warszawy każe płacić za mosty? Prawo i Sprawiedliwość zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz, że chce wprowadzić opłaty za przejazd mostami.
PO namawia do udziału w referendum _ - Bardzo bym nie chciał, żeby w poniedziałek po referendum w Warszawie cieszył się Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, ojciec Tadeusz Rydzyk _ - powiedział rzecznik rządu.
Wicepremier oskarżony o fałszerstwo Liviu Dragna i 74 urzędników miało sfałszować liczby uczestników w referendum, które miało doprowadzić do usunięcia z urzędu prezydenta.
bEqAEnNK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)