Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Referendum w Małopolsce. O losach władz zdecydują mieszkańcy Wadowic

0
Podziel się:

Będzie ono ważne, jeżeli do urn pójdzie co najmniej 3/5 osób, którzy uczestniczyli w wyborach burmistrza i rady, czyli blisko 8100 wyborców.

Referendum w Małopolsce. O losach władz zdecydują mieszkańcy Wadowic
(VladimirCetinski/iStockphotot)
bESxrwgR

Mieszkańcy miasta i gminy Wadowice (Małopolskie) decydują w referendum, czy chcą odwołania burmistrz Ewy Filipiak i rady miejskiej. Lokale wyborcze czynne będą do 21. Uprawnionych do głosowania jest blisko 30 tysięcy osób.

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie podała, że referendum będzie ważne, jeżeli do urn pójdzie co najmniej 3/5 osób, którzy uczestniczyli w wyborach burmistrza i rady. W pierwszym przypadku liczba ta wynosi 8086 wyborców (26,69 proc. uprawnionych), a w drugim 8091 (26,71 proc. uprawnionych). Burmistrz i rada zostaną odwołani, jeśli zechce tego większość uczestniczących w głosowaniu.

Ewa Filipiak jest burmistrzem piątą kadencję, w tym trzecią z wyboru bezpośredniego.

bESxrwgT

Inicjatywa Wolne Wadowice, która doprowadziła do zorganizowania referendum, zebrała pod wnioskiem o jego przeprowadzenie ponad 3,5 tys. podpisów.

Czytaj więcej w Money.pl
Przez sześciolatki będzie rozłam w PSL? - _ Będę wnioskował w imieniu prezydium klubu o dyscyplinę w tej sprawie _ - powiedział Jan Bury, ale kilku posłów może się wyłamać.
Nie będzie zmian, których chciał Kaczyński Sejm odrzucił wczoraj przygotowany przez PiS projekt nowelizacji konstytucji, dotyczący m.in. referendum ogólnokrajowego. O odrzucenie projektu wnioskował klub PO.
Lokalne referenda nieważne. Dlaczego? Pułtusk i Żyrardów to miasta, gdzie przeprowadzone referenda w sprawie odwołania burmistrza i prezydenta zakończyły się fiaskiem.
bESxrwhu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)